Egemen Ilgın’dan et fiyatlarına ilişkin değerlendirme Egemen Ilgın’dan et fiyatlarına ilişkin değerlendirme

Erzincan Belediyesi, Erzincan Bögert Maden Suyu'nun yurt dışına ilk ihracatını gerçekleştirdi. İsviçre ve Suudi Arabistan'a yapılan ihracat, önceden imzalanan Distribütörlük Sözleşmesi çerçevesinde gerçekleşti. Sözleşme, Erzincan Belediyesi ile İsviçre merkezli "GURBET GMBH" şirketi ve Erzincan merkezli "QF İNŞAAT TARIM SANAYİ VE TİC. LTD. ŞTİ" arasında imzalanmıştı.

İlk ihracat sevkiyatında 2 tır Maden Suyu'nun yola çıktığı belirtildi. Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, ihracat sevkiyatıyla ilgili yaptığı açıklamada, şehrin yeni kaynaklarını kullanarak zenginleştirme hedeflerinde ilerlediklerini ve bu adımları güçlendirmek için yerel seçimde destek beklediklerini dile getirdi.

Başkan Aksun, Maden Suyu Fabrikası'nın ürettiği mineralli suların artık İsviçre ve Suudi Arabistan'a gönderildiğini duyurarak, "Üretken Belediyecilik anlayışı içerisinde, yeni kaynaklar üreterek şehrimizi bu kaynaklarla buluşturup, dışarıya pazarlayarak kendi şehrimizi zenginleştirme yolunda attığımız adımları daha da güçlü kılabilmek için 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimde sizlerden destek bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Aksun, ihracatın hayırlı olmasını dileyerek, "Daha nice ülkelere satmak dileğiyle" ifadelerini kullandı.