Erzincan Gazeteciler Cemiyeti, Erzincan Net Gazetesi'ne yönelik gerçekleştirilen saldırıyı en sert şekilde kınadığını açıkladı. Yapılan açıklamada, basın özgürlüğünün demokrasinin temel taşlarından biri olduğu vurgulanarak, basın kuruluşlarına ve çalışanlarına yönelik saldırıların demokratik toplumlarda asla yeri olmadığı belirtildi.

13 Yaşındaki Esmanur Şeker, Bir Günde Kur’an-ı Kerim’i Hatmetti 13 Yaşındaki Esmanur Şeker, Bir Günde Kur’an-ı Kerim’i Hatmetti

Gazetecilerin güvenli bir şekilde görevlerini yapabilmesinin, demokratik bir toplumun en temel unsurlarından biri olduğuna dikkat çeken Erzincan Gazeteciler Cemiyeti, bu tür saldırıların sadece Erzincan Net Gazetesi'ne değil, aynı zamanda tüm Erzincan halkına yapılmış sayılması gerektiğini ifade etti.

Açıklamada ayrıca, Erzincan Gazeteciler Cemiyeti olarak, bu menfur saldırının failleri için gereken cezai yaptırımların uygulanmasını talep ettikleri belirtildi. Basın özgürlüğüne yönelik her türlü saldırının karşısında durmaya devam edeceklerini vurgulayan Cemiyet, Erzincan Net Gazetesi ailesine ve tüm Erzincan basın camiasına geçmiş olsun dileklerini ileterek, dayanışma içinde olduklarını belirtti.

Editör: Selçuk ÖZDEMİR