Erzincan Gençlik Merkezi, Türkiye Genelinde en çok aktivite yapan il karnesinde 2023 yılında 19. sırada yer aldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 81 ilde hizmet evren Gençlik Merkezleri, gençlerin serbest zamanlarını verimli geçirmeleri için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Erzincan Gençlik Spor Merkezi gençleri farklı aktiviteler ve kurslarla bir araya getiriyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 81 ilde hizmet veren Gençlik Merkezleri; gençlerin serbest zamanlarını değerlendirmelerine yardımcı olmak, gençleri sosyal, kültürel, sanatsal, bilimsel ve sportif faaliyetlere yönlendirerek kişisel, sosyal ve ruhsal gelişimlerine büyük katkıda bulunuyor. Bu kapsamda 2018 yılında çalışmalarına başlayan GSB Erzincan Gençlik Merkezi gençleri çeşitli aktivitelerle tanıştırmak ve sosyal becerilerini arttırmak amacıyla gençleri birbirinden farklı kurs ve aktivitelerle bir araya getiriyor. GSB Erzincan Gençlik Müdürü H. Ertuğrul KÖROĞLU her sene daha bir renkli ve dolu dolu geçen gençlik çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Konu hakkında konuşan Erzincan Gençlik Merkezi Müdürü Ertuğrul Köroğlu, gençlik çalışmaların yıl içinde yine devam edeceğini ifade ederek konuşmasını şu şekilde sürdürdü : ‘2023 yılı gençlik merkezinde yapılan kurslar gençlik merkezimizde 18 farklı dalda kurs açılmıştır. Bu kurslarımız tiyatro, piyano, keman, gitar bağlama, almanca, ingilizce, kuranı kerim, okçuluk, akıl ve zeka oyunları, ebru, kokulu taş, rölyef, keçe aksesuar, işaret dili, oryantiring, halk oyunları, diksiyon ve hitabet kursları açılmıştır. şu anda da 11 farklı kursumuz aktif olarak devam etmektedir. Kurslarımızdan 448 öğrencimiz faydalanmıştır.

2023 yılı kültür ve sanat yarışmaları ses ve icra yarışması şiir yarışması bilgi yarışması tiyatro yarışması bulunmaktadır. önceki yıllarda yapılan yarışmalarda Erzincan’dan ses ve tiyatro alanında Türk 3. derecemiz bulunmaktadır.

Şuanda gençlerimizin başvuru yapabilecekleri spor ligi ve halk oyunları yarışmalarımız bulunmakta olup spor ligi için basketbol, masa tenisi, futbol ve okçuluk dallarına her hangi birin gençlerimiz kendi takımlarını kurarak gençlik merkezimize başvurabilirler. Halk oyunları içinde yine ekip halinde başvuruda bulunabilirler.
2023 yılı gençlik merkezi kamp faaliyetlerimiz deniz ve doğa kampı olmak üzere;

2023 yılı içerisinde 16 farklı ilimizde bulunan kamp merkezlerimize 12-25 yaş
arasındaki 436 gencimiz katılım sağlamıştır. Mayıs ayının son haftasında kamp başvurularımız başlamakta olup genciz biz üzerinden gençlerimiz başvuru yapabilirler. 2023 yılı kültür ve medeniyet gezileri kültür ve medeniyet gezilerimize 8 farklı ilimize 181gencimiz katılım sağlamıştır’ diye konuştu.