İliç ilçesindeki altın madeni sahasında yaşanan heyelanda tonlarca ağırlığındaki toprak yığını altında kalan işçilerin tamamı çıkarıldı. Çıkarılan işçilerin kimlik tespiti için Diyarbakır Adli Tıp Kurumunda yapılan DNA testleri tamamlandı ve işçilerin kimlikleri belirlendi.

Erzincan Terzibaba Camii'nde bugün öğle namazında düzenlenecek olan toplu cenaze törenine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar'ın da katılacağı bildirildi. AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, işçilerin cenazelerinin törenin ardından memleketlerine uğurlanacağını açıkladı.

Uğur Yıldız, Adnan Keklik, Ramazan Çimen ve Kenan Öz'ün cansız bedenleri arama çalışmalarının ilk günlerinde bulunmuş ve yakınlarının gözyaşları arasında memleketlerinde defnedilmişti.

Aralıksız devam eden çalışmalar sonucu Mehmet Kazar, Fahrettin Keklik, Abdurrahman Şahin, Şaban Yılmaz ve Hüseyin Kara'nın da cansız bedenlerine ulaşıldı.

Evli ve 2 çocuk babası olan Fahrettin Keklik ile evli ve 2 çocuk babası olan Şaban Yılmaz'ın cenazeleri, bugün İliç ilçesinde Yusuf Ziya Demir Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından ilçe mezarlığında defnedilecek.

İliç Belediye Başkanı Mehmet Elçi’nin Kurban Bayramı Mesajı İliç Belediye Başkanı Mehmet Elçi’nin Kurban Bayramı Mesajı

Evli ve 3 çocuk babası olan Mehmet Kazar'ın cenazesi Osmaniye'ye, evli ve 1 çocuk babası olan Abdurrahman Şahin'in cenazesi Sivas merkeze, bekar olan Hüseyin Kara'nın cenazesi ise Sivas'ın Gürün ilçesine gönderilecek.

İş makineleri ve yüzlerce personelin katıldığı aramalar sonucu çıkarılan işçilerin kimlikleri, Diyarbakır Adli Tıp Kurumunda ailelerden alınan DNA örnekleri ile karşılaştırılarak belirlendi. Toprak altından çıkarılan işçilerin cenazeleri bugün törenle memleketlerine gönderilecek.

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, yaşanan trajediyle ilgili olarak, toprak altında kalan işçilerin çıkarılması sürecinde büyük bir özveri gösteren tüm ekiplere teşekkür etti. Milletvekili Karaman, “Bu acı olayda hayatını kaybeden işçilerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum” dedi.

Editör: Selçuk ÖZDEMİR