banner377

Alo 174 Gıda Hattına 89 şikayet yapıldı

Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün kontrol şube müdürlüğü tarafından gıda denetimleri Alo 174 gıda hattına gelen şikayetleri değerlendiriyor. Alo 174 Gıda Hattına Erzincan’da yıl içerisinde 89 şikayet geldi, bunların 5’ine para ceza uygulandı.

Alo 174 Gıda Hattına 89 şikayet yapıldı

Alo 174 Gıda hattı hakkında bilgiler veren Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Lek, vatandaşların gıdalarda gördükleri herhangi bir problemi alo 174 gıda hattına rahatlıkla şikayet edebileceklerini söyledi.
Lek; “Alo gıda 174 hattımız bütün Türkiye’de gıdaların kontroller ile ilgili tüketici ile Tarım Banlığı Tarım İl Müdürlükleri arasında ki şikayetleri değerlendirmesi en müsait en kolay ve en etkili denetleme yoludur. Alo Gıda 174 hattımız Erzincan ilinde Tarım İl müdürlüğünün kontrol şubemiz aracılığı ile toptan gıda, parkende gıda, tüketim satış yerleri denetlenmekte. Burada ki denetleme en etkin yolunun tüketicinin şikâyetlerinin bildirmesidir. Bilinçli tüketicinin alo gıda 174 hattına gördüğü kusurları, hataları gıdalarda ki eksikleri satışında sunumunda ki eksikleri alo gıda hattına bildirmesi ve bundan sonuç beklemesi alo gıda hattına herhangi bir tüketicimiz, herhangi bir konu ile ilgili eksikliği alo gıda 174 hattına bildirdiği zaman o bizim internet ortamında sitemize düşüyor ve arkadaşlarımızı hemen görevlendiriyoruz anında tespitlerini yapıyorlar ve tekrar bilgi veriyorlar alo gıda 174 hattına sonucunda da ceza yazılacaksa ceza yazılıyor kapatılacaksa kapatma bütün bu bilgileri veriyoruz. Tüketicilerimiz gıda ile gördükleri hataları açık ve net bir şekilde mesela üzerinde ki son kullanma tarihi geçmiş veya yanıltıcı bilgiler olan ürünleri alo gıda 174 hattına bildiriyorlar. Alo gıda 174 hattı bize bildiriyor bizde soncunu alıyoruz. Her ne işlem yaptıysak alo gıda hattına yaptığımız işlemler ile bilgi veriyoruz. İlimizde de toplam 89 müracaat olmuş yıl içerisinde bu toplam müracaatın satış yeri ile ilgisi 55 tane şikâyet toplu tüketim yerleri ile ilgili 15 üretim yeri ile ilgilide 18 şikâyet olmuş sonuç itibariyle de bu 89 şikâyetten 5 tanesine para cezası vermişiz 83 tane sonuçlanmış bir tanesine de sonuçlandırma aşamasında şuanda bizim denetlediğimiz yerler ve başvuruların tüketim gıda yönünden hangi gıdalara ait olduğu diğer dediğimiz 29 alkol içkiler, 1 arıcılık ürünleri 1, baharatlar 1, bitki ve çeşitli içecekler 1, bitkisel yağ ve margarin 1…bunlardan 88’i değerlendirilmiş 1 tanesi de değerlendirme aşamasındadır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER