Ekmeğe yapılan zammı Erzincan Valiliği durdurdu

Erzincan'da fırıncılar ekmek fiyatlarına 25 kuruş zam yaparak 1.50 liradan satarken, Erzincan Valiliği zammı durdurdu.

Ekmeğe yapılan zammı Erzincan Valiliği durdurdu

Erzincan Valiliğinden yapılan açıklamaya göre "İlimiz sınırları içerisinde 250 gram ekmeğin perakende satış fiyatı 1,25 TL iken Fırıncılar Odası tarafından alınan bir kararla 250 gram ekmeğin fiyatı 1,50 TL olarak belirlenmesi münasebetiyle ilgili konu, 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları Kanunu’nu gereği görüş alınmak üzere Ticaret Bakanlığı’na gönderilmiştir.

Yapılan zam teklifinin Ticaret Bakanlığı’nca değerlendirilmeye alınmış olup, görüş beklenmektedir. Bu kapsamda ilimizde halihazırda ekmek fiyatı 1,25 TL olarak satışa sunulacak olup konuya ilişkin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ve Fırıncılar Odasına gerekli uyarılar yapılmıştır" şeklinde açıklama yapıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
aykut kaynar
aykut kaynar - 9 ay Önce

ekmeğe yapılan zam haksız yere olduğu gibi simit ve diğer ürünlerde ekmeğin fiyatına kavuşmuş durumda yani simit 1,25 olmuştur insanlar gerçekten ülkemizde tedirgin olmaya başlamış durumda ülke olarak iyiye gidiyorduk hani ne oldu gibi insanlarda tedirginlik oluşmaya başladı bu konuda gerek valiliğimize vede diğer sorumlu kurumlara söz hakkı doğmakta ve insanların bu olumsuz düşüncesine karşı gerken tedbirler mutlaka alınmalı ve denetlenmelidir

Erzincan sevdalısı
Erzincan sevdalısı - 9 ay Önce

Ekmeklerin gramajlarınında kontrolü yapılmalı ayrıca Erzincan da imalatı yapılan poğaçaların çoğunun gramajında eksiklik var bunun da takip ve tesbiti yapılmalı. Valiliğimize bu konuya el attığı için minnettarız.