Son Dakika

Erzincan AK Parti Kura açıklaması yaptı

Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne personel alımı için yapılan kura çekiminde usulsüzlük yapıldığı iddiaları üzerine Ak Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman, Burhan Çakır ve Ak Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci ortak bir yazılı açıklama yaptılar.

Erzincan 28.09.2021, 09:20
Erzincan AK Parti Kura açıklaması yaptı

Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne personel alımı için yapılan kura çekiminde usulsüzlük yapıldığı iddiaları üzerine Ak Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman, Burhan Çakır ve Ak Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci ortak bir yazılı açıklama yaptılar.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Değerli hemşerilerimiz;

T.C. gençlik ve spor bakanlığımızca 4857 sayılı iş kanunu, 2 sayılı cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bakanlıkça taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere, ilimizde 6 erkek, 4 kadın olmak üzere toplam 10 temizlik görevlisi; 24 kadın, 16 erkek olmak üzere toplam 40 güvenlik görevlisi alımı yapılacağı ilan edilmiş ve ilimizde şartları uygun olan vatandaşlarımızın başvuruları Türkiye iş kurumu (İŞKUR) aracılığı ile internet üzerinden ve alo 170 hattı üzerinden gerçekleştirilmiştir. başvuruları kabul edilen ve nihai listede isimleri yer alan kişiler kuraya girmeye hak kazanmıştır.

15 eylül 2021 çarşamba günü saat 10:00’da Ankara ilimizde Keçiören “Taha Akgül Spor Salonu’nda, noter huzurunda 81 il için ayrı ayrı kura çekimi, başvuru sahiplerinin de izleyici olarak katılabildikleri açık, şeffaf ve hiçbir şaibeye meydan vermeyecek şekilde gerçekleştirilerek 4 kat asıl, 4 kat yedek adaylar belirlenmiştir.

Bu listenin kamuoyu ile paylaşılmasından hemen sonra ilimiz sosyal medyasında bazı kişiler tarafından kurada çıkan vatandaşlarımızın bir kısmının soy isimleri ve müracaat bölgelerinin aynı olduğu iddia edilmiş ve bu iddia sonucu noter çekilişinin iptal edilmesi gerektiği belirtilerek, halkımızın kafasında soru işaretleri oluşturan asılsız haberler yapılmıştır.

Erzincan’ımıza alınacak olan temizlik ve güvenlik personelinin henüz evrak teslimi başlamamışken ve mülakata alınacak kişilerin listesi yayınlanmamış ve mülakatları yapılmamışken bazı kişilerin kasıtlı ve bilerek, gerek haber sitelerinde gerek sosyal medya hesaplarında yapmış oldukları yayınların gerçeği yansıtmadığı aşikârdır.

Listelerde geçen isimlerin daha mülakatları yapılmadan işe alınmış gibi gösterilmeleri yalanı, listede isimleri geçen vatandaşlarımızı da zan altında bırakmaktadır.

Sosyal medyada hızla yayılan böylesine mesnetsiz ve asılsız haberlerden dolayı noterlerimizin güven ve itibarı büyük yara almaktadır. Bizler Ak parti Erzincan teşkilatı ve milletvekilleri olarak konuyu gençlik ve spor bakanlığımıza ileterek, ilgili noter aracılığı ile sosyal medyada yayılan bu haberle ilgili yasal sürecin başlatılması gerektiğini bildirdik. Milletvekillerimizle birlikte konunun takipçisiyiz.

Değerli hemşerilerimiz;

Kamuoyunun devletimize olan güven duygusunu zedeleyecek bu tür iddia ve haberlerin tamamı asılsızdır, asla gerçeği yansıtmamaktadır. Devletimiz tarafından eşit vatandaşlık ilkesi gereği işe alımlarda noter huzurunda yapılan çekilişlerin bundan sonra da devam edeceğini kamuoyuna saygı ile duyururuz.”

Yorumlar (3)
Abuşoğlu. 1 ay önce
İmanı bozan hallerden biri;
"işi ehline vermemek"
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.
Bunları ben söylemiyorum abiler sizin inanıyorum dediğiniz dininiz söylüyor.
adı bende saklı 1 ay önce
Noteri ayrıca tebrik ederim
ömer 4 hafta önce
reis tekbaşına ülkeyi de partiyide sırtlamış gerisinin ne vatana ne millete bir hayrı yok.Reisin ismi üzerinden nemalanan çapsız bir kadro var maalesef
banner522
5
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@