Erzincan Cumhuriyet Meydanında Kayak Keyfi

Erzincan şehir merkezinde kar kalınlığı 15 cm’i buldu. Yoğun kar yağışını fırsat bilen bir vatandaş Cumhuriyet Meydanında kayak yaparak doyasıya eğlendi. 

Erzincan’da akşam saatlerinde başlayan kar yağışı şehir etkisi altına aldı. Şehir merkezinde kar kalınlığı 15 cm’i buldu. Yoğun kar yağışını fırsat bilen bir vatandaş Cumhuriyet Meydanında kayak yaparak doyasıya eğlendi. 

Erzincan’da etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle kayak sever bir vatandaş çocuklarıyla birlikte kayak takımını alıp Cumhuriyet meydanına koşarak Ergan Dağı yerine Cumhuriyet Meydanında kaydı. 
Beyaz örtüyle kaplanan Cumhuriyet meydanına gelen 41 yaşındaki Mevlüt Yalçın yaptığı açıklamada ‘‘Hafta sonu çalıştığımızdan dolayı Ergan Dağını kaçırdık, Eşim dedi ne güzel kar yağıyor, hadi çıkalım gezelim, sonra baktım devasa bir alan hemen çocuklarla kayak takımını alıp, indik şehir merkezine, bu güzel yerde kayıyoruz, çokta güzel oldu, çok eğlendik’’ dedi.
Serdal Yalçın (11) ise konuşmasında ‘‘Çok eğlenceliydi, yapabileceğimiz bir etkinliğimiz oldu en azından, evde boş oturmaktansa çıkın kayın diye seslendi.

YORUM EKLE