banner417

Erzincan'da 46 yabancı uyruklu yakalandı

Üzümlü ilçesinde yurda yasa dışı yollardan girdikleri tespit edilen çoğu Afgan 46 yabancı uyruklu sağlık kontrolünün ardından jandarma komutanlığına götürüldü

Erzincan'da 46 yabancı uyruklu yakalandı

Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde, jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda, yurda yasa dışı yollardan girdikleri tespit edilen çoğu Afgan 46 yabancı uyruklu yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Erzincan-Erzurum karayolu üzerinde yol kontrolü yapan Üzümlü ilçesi Tanyeri Jandarma Komutanlığı ekipleri, Demirpınar köyü mevkisinde kalabalık grupların Erzincan istikametine yürüdüğünü gördü.

Yapılan kimlik kontrolünde büyük bölümü Afgan, Pakistan ve Özbekistanlıların da bulunduğu 10’u çocuk, 11’i kadın 46 kişinin yasadışı yollardan yurda girdiği belirlendi.

Jandarma ekipleri kaçak göçmenleri yol kenarına terk edip kaçan kişileri bulmak için operasyon başlattı.

Kaçak göçmenler, jandarma ekipleri tarafından ilçe merkezine götürülerek acil ihtiyaçları karşılandı, daha sonra da Üzümlü Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi.

Hastane önünde bekleyen kaçak göçmenlere vatandaşlar tarafından çay ikram edildi.

Kaçak göçmenler, sağlık taramasının ardından kimlik kayıtları ve diğer işlemler için Üzümlü ilçesi Tanyeri Jandarma Komutanlığına götürüldü.

AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER