Erzincan'da iki ayrı deprem

Erzincan'da, 3,6 ve 3,3 büyüklüğünde iki ayrı deprem kaydedildi

Erzincan'da iki ayrı deprem

Erzincan'da 3,6 ve 3,3 büyüklüğünde iki ayrı deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 20.21'de merkez üssü İliç ilçesinde 3,6 büyüklüğünde deprem oldu.

Söz konusu depremden bir saat sonra 21.28'de, merkez üssü Erzincan olan 3,3 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi.

İlk depremin 6,98 kilometre, diğer depremin ise 6,34 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, konuyla ilgili araştırmalarının sürdüğünü belirterek "Her iki depremde de ilk belirlemelere göre herhangi bir can ve mal kaybı yok." dedi.

AA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüsamettin ŞENER
Hüsamettin ŞENER - 3 ay Önce

Son günlerde yaptığım uyarılarımda Kıbrıs postası,veErzincan Civarı Güneyimiz diyerek Defalarca Tekrarladım her deprem olacağı vakit. Üstün teknolojim ,Binlerce buluşlarımla Tehlikeleri önceden tesbit edince. ERZİNCAN Valisi Sayın ALİ ARSLANTAŞ beyefendiye verdiğim sözde 5.0 magnitüt üstlerini bildireceğim dediğim için. Tesbit ettiğim bu depremleri web sayfamdan Twitter ve Facebook yazılarımdan ,Bursada bugün gazetesi web sayfalarından bazı basın web sayfalarından bildirdim. Yunanistanın Batısı nı da belirterek duyurdum Bölge halkları tedbirli olsunlar diye. İşte TAM İSABET GERÇEKLEŞİYORLAR. Bildirdiğim yerlerde.(M 5.4 - 18km WNW of Preveza, Greece

IV
DYFI?
Time
2019-02-05 02:26:09 (UTC)
Location
39.036°N 20.561°E
Depth
8.7 km)