Erzincan esnafı bedelli askerin çarşı iznine çıkmamasına tepkili

Erzincan'da bedelli askerlik yapan yaklaşık 4 Bin askerin çarşı iznine çıkmaması, Erzincan esnafı tarafından olumsuz karşılanırken, esnaf böyle bir ekonomik fırsatın değerlendirilmemesinin mantıklı olmadığını söylüyor.

Erzincan esnafı bedelli askerin çarşı iznine çıkmamasına tepkili

Bedelli askerlikten yararlanmak isteyenler yasanın Resmi Gazetede yayımından itibaren 3 ay içinde başvuru yaptı, bedelli askerler için 21 günlük eğitimin hangi birliklerde alacaklarına yönelik taslak çalışma yapıldı ve bu çalışmaya göre Erzincan’ın içerisinde bulunduğu 8 ilde 21 günlük eğitim veriliyor. Eğitimlerin yanı sıra çarşı izni olmayan askerler, 21 gün boyunca özel izinler dışında kışladan dışarı çıkamıyor.

Erzincan'a gelen yaklaşık 4 Bin bedelli askerin çarşı iznine çıkmaması esnaf tarafından olumsuz karşılandı. yaklaşık 4 Bin bedelli askerin Erzincan ekonomisine ciddi katkı sağlayacağını düşünen esnaf, bu uygulamadan rahatsız olduğunu dile getiriyor.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sercan
Sercan - 9 ay Önce

Erzincan esnafı hak ediyor kazık atmaktan başka bir şeyleri yok sizin kaziklarinizin yüzünden o il öyle biraz hak için Allah için adelet için fiyat çekin elamana gelince az para veriyorsunuz 12 saat calistiriyorsunuz keşke bunlarida düz yapsaniz

hasan saylık
hasan saylık - 9 ay Önce

Askeri bile para kazanma aracı görüyorsan sen o dükkanı kapat be kardeşim.

Fatih
Fatih - 9 ay Önce

Ey erzincan esnafı buna fırsatcılık denir...

Virvirik Dağli
Virvirik Dağli - 9 ay Önce

Haklılar tabii, çarşı iznine çıkarmamak da ne demek hem de bedelli askerin.?

Mehmet
Mehmet - 9 ay Önce

İzin verilse iyi olur Erzincan esnafı zor durumda ekonomi ye can gelir kent kalkınır

ABC DEF
ABC DEF - 9 ay Önce

Bedelli askerin ne işi olur 21 günle ve üstelik Erzincan'da....