banner377

Erzincan Milli Emlak Müdürlüğünden Satış İşlemleri

Erzincan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Gökhan Aydemir yazılı bir açıklama yaparak "2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesine göre; her yıl merkezi yönetim bütçe kanunu ile belirlenen parasal sınıra kadar değeri olan taşınmazlar açık teklif usulü satılacaktır" dedi.

Erzincan Milli Emlak Müdürlüğünden Satış İşlemleri

Erzincan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Gökhan Aydemir yaptığı yazılı açıklamada "2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesine göre; her yıl merkezi yönetim bütçe kanunu ile belirlenen parasal sınıra kadar değeri olan taşınmazlar açık teklif usulü satılabilmektedir. Hazineye ait taşınmazların satış bedeli taksitle de ödenebilmektedir, Taksitle ödeme halinde, satış bedelinin en az dörtte biri peşin, kalanı en fazla iki yılda taksitlerle ödenebilmekte olup, alacağın kalan kısmına kanuni faiz uygulanmaktadır.

Bu kapsamda, 2019 yılı Şubat ayı içerisinde İlimiz Merkez İlçe sınırları içerisinde bulunan 7 adet taşınmazın 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesine göre açık teklif usulüyle satışı yapılmış, Hazineye toplam 1.040.050,00 TL gelir elde edilmiştir.

Ayrıca, Erzincan Merkez İlçe sınırları içerisinde bulunan 7 adet taşınmaz ile 1 adet aracın 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesine göre Açık Teklif Usulüyle satış ihaleleri 18/06/2019 tarihinde yapılacaktır" dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER