Erzincan Şeker-İş Sendikası Şube Başkanı Helallik İstedi

Erzincan Şeker Fabrikası'nda 27 yıldır çalışan Şeker-İş Sendikası Şube Başkanı Bülent Bulut, anlamlı bir veda mesajı yayınlayarak bütün çalışma arkadaşlarından helallik istedi.

Erzincan Şeker-İş Sendikası Şube Başkanı Helallik İstedi

Erzincan Şeker Fabrikası'nda 27 yıldır çalışan Şeker-İş Sendikası Şube Başkanı Bülent Bulut, anlamlı bir veda mesajı yayınlayarak bütün çalışma arkadaşlarından helallik istedi. Veda mesajında, fabrikayı alan Albayrak firmasının bir telefonla şartnameyi hallettiğini belirten Bulut, “Önemli değil. Hani derler ya zengin olmadık ki fakirlikten korkalım. Bu yapılanları görünce sadece şunu diyorum; iyi ki ölüm var" dedi.

Albayrak'a komik bir fiyata satılan Erzincan ve Erzurum şeker fabrikalarında çalışan şeker işçilerinin her biri bir tarafa dağıtıldı. Taşeron işçiler, özelleştirme şartnamesinde çalışma şartı bulunmasına rağmen işten çıkarılırken, emekliliği gelmeyen kadrolu şeker işçilerinin bir bölümü 4/B kapsamında kamuya başvururken, bir bölümü de diğer şeker fabrikalarına tayinlerini istedi. Geri kalanlar da emekli edildi. Erzincan Şeker Fabrikasında sadece emekliliğini hak etmiş 20 şeker işçisi ile anlaşma yapıldı.

Erzincan Şeker Fabrikası'nda 27 yıldır çalışan Şeker-İş Sendikası Şube Başkanı Bülent Bulut, anlamlı bir veda mesajı yayınlayarak bütün çalışma arkadaşlarından helallik istedi. Veda mesajında, fabrikayı alan Albayrak firmasının bir telefonla şartnameyi hallettiğini belirten Bulut, “Önemli değil. Hani derler ya zengin olmadık ki fakirlikten korkalım. Bu yapılanları görünce sadece şunu diyorum; iyi ki ölüm var" dedi.

Bulut, veda mesajında şunları dile getirdi.

“Değerli arkadaşlar, 1991 yılında sporcu olarak işe başladığım şeker sanayide 2006 yılında Şeker- İş Sendikası'nda İdari Sekreter, 2010 yılında Şube Başkanlığı, 2013 yılında tekrar Şube Başkanlığı, 2017 yılında İl Temsilciliği olarak devam etmekte iken fabrikalarımızın özelleştirilmesi nedeni ile ayrılmak zorunda kaldık.

Bu süreçte iyi kötü birçok hadiseler yaşandı. Ben ve ekibim adına ve bizlere destek veren tüm üyelerimize, arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Tabi böyle neticelenmesini istemezdik fakat gerek 2007'de gerek 2012'de iki kez özelleştirmeyi durdurabildik.

UYUMA NUMARASI YAPANLARI UYANDIRAMADIK!

Hep şunu iddia ettik, bu fabrikalar böyle satılırsa birçoğu çok vakit geçmeden kapanır. Bizim ilimizdeki fabrika küçük ölçekli Doğu'daki birçok fabrika İç Anadolu'daki büyük fabrikalarla serbest piyasa şartlarında mücadele edemez dedik. Fakat anlatamadık veya da anlamak işlerine gelmedi. Bir büyüğümüzün de dediği gibi; uyuyanı uyandırırsınız fakat uyuma numarası yapanı bir türlü uyandıramazsınız.

Şimdi bizimki de böyle bir durum.

Neyse yaşayıp hep birlikte göreceğiz. Daha şimdiden Genel Müdürlük Erzurum'a kuruldu bile. Haa kimse yanlış anlamasın orası da çok gitmez ama duam inşallah biz yanılırız. Neyse birçok arkadaşımız tayin gitti, bir kısım arkadaşlarımız 4/B denilen çalışma sistemine geçti, bir kısım arkadaşımız da emekliliğe sevk edildi.

BİR TELEFONLA ŞARTNAMEYİ HALLETTİLER!

Taşeron arkadaşlarımızda işten çıkarıldı demeyeceğim, atıldı hem de satış şartnamesinde alan firma çalıştırmak mecburiyetinde yazmasına rağmen. Albayrak firması bir telefonla şartnameyi halletti. Önemli değil hani derler ya zengin olmadık ki fakirlikten korkalım. Bu yapılanları görünce sadece şunu diyorum İYİ Kİ ÖLÜM VAR!

Filmin sonunu hep beraber ömrümüz yeterse göreceğiz. Fabrikasına sahip çıkamayan Erzincanlı hani diyorlar ya Erzincan diyince bir can birde Erzincan çıkıyor içimden. Gerçekten çok üzücü bizler için şeker sanayi çiftçiye, esnafa, köylüye, devletin gülen yüzü idi.

Değerli dostlarım şeker sanayi ve sendikası bizler için bir dava haline gelmiştir. Belki görevimiz bitmiş olabilir ama her zaman takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bütün arkadaşlarımızdan çalışanlarımızdan haklarını helal etmelerini istiyorum. Bizimde varsa helal olsun diyorum saygılarımla."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Allah Sorsun Hesabını
Allah Sorsun Hesabını - 10 ay Önce

Görevini yaparken kamunun arabasını ve malını hoyratça kullanacaksın, görev değil siyasi kuklalık yapacaksın, işine gelince MHP'li işine gelince AK Parti'li olacaksın, akraban il başkanı olunca susup o gidince haykıran olup sendikacılığa münafıklığı katacaksın sonrada helallik isteyeceksin. HARAM OLSUN. Allah sorsun hem bu dünyada hem öteki dünyada sen ve sen gibi o mevkileri liyakatsız ele geçirip devran sürenlerden sorsun Yarabbi hesabını. Haaa. O senin akraban var ya en çok o derdi "Erzincan diyince bir can birde Erzincan çıkıyor içimden" Sizin içinizden sadece menfaatler ve günahlar çıkar. Utanın artık ailecek ve çekilin sahneden çünki siz menfaatsiz hiç bir şey yapmazsınız.

Sebahattin
Sebahattin - 10 ay Önce

Bence; eğer,,, Hz. Ömer gibi adaletli ve dürüst bir idarecilik yapamayacaksa insan, bu tür yerlere talip olmamalı. Helallik istemek kolay ama ya verilmezse. Madem koltuk kimde olur ise olsun bir gün elden gidiyor, iskemle ile yetinmek daha güzel.

niğde bor
niğde bor - 10 ay Önce

geçti borun pazarı, sür arabanı niğdeye. belki oradan helallik alırsın. geçmiş olsun

Havada BULUT
Havada BULUT - 10 ay Önce

Fotoğraf "CUK" diye oturmuş konuya. Kara-kara karamsar düşünme zamanı şimdi. Deniz bitti sandal karaya oturdu. nol cek şimdi?

Hadi ordan
Hadi ordan - 10 ay Önce

Muvazaalı eczanede yaptiklariniz bir memleketin dilinde, eczacı bilmem kaç yıl ceza aldı.buna rağmen doğruluktan dürüstlükten bahsetmek nasıl bir cesarettir.evet evet Allah herkesten hesap sorsun ve evet iyiki ölüm var.

SIRADAKİ HABER