banner377

Erzincan’da “Ahde vefa buluşmaları” etkinliği

Erzincan Kent Konseyi tarafından “Ahde vefa buluşmaları” etkinliği düzenlendi. Etkinlikte ebediyete intikal eden yazarların ailelerine plaket takdim edildi.

Erzincan’da “Ahde vefa buluşmaları” etkinliği

Erzincan Kent Konseyi tarafından “Ahde vefa buluşmaları” etkinliği düzenlendi. Etkinlikte ebediyete intikal eden yazarların ailelerine plaket takdim edildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program protokol konuşmaları ile devam etti. Programın açılış konuşmasını yapan Kent Konseyi Başkanı Hikmet Köksal “2020 yılı için tasarımı yapılan 24 adet projenin sadece Âhde vefa buluşmaları ile sınırlı değil. Kayda değer olan birkaç tanesini size arz edeyim. Bunların içerisinde Erzincan’da ilk defa uluslararası platformda 60’a yakın yayın evinin katılımı ulusal şartta 12 adet yazarımızın ve yerel yazarlarımızın da iştiraki ile geniş çaplı bir fuarı düzenlenecek böylece kültür hareketine çok önemli bir katkıda bulunacağımıza inanıyorum. Bir başka projemiz çoğunuzun hatırlayacağı 1992 depreminden sonra Erzincan’a Prof. Dr. Cemal Aytemiz’in de kadrosunda bulunduğu Interplast Türkiye Derneği plastik cerrahi ekibi davet edilerek doğuştan anomali olan veya sonradan vücutlarında herhangi bir şekilde şekil bozukluğu olan çocuklarımızın ve yavrularımızın tedavisi için Erzincan Üniversitesi ve Tıp Fakültesinin paydaşlığında ve desteğinde bir sağlık haftası düzenlenecek. Bir başka programımız ise Türkiye Engelliler Derneğinin iştiraki ve paydaşlığında Erzincan’da 50 Adet engelli çocuğumuza akülü araç 20 adet işitme engelli çocuğumuza da işitme cihazı dağıtım töreni yapılacak. Bir başka önemli projemiz ise Türkiye’de ilk defa değerli dostum Tahir Erdoğan Şahin’in rehberliğinde ve liderliğinde yapılmış olan Yayla akademi çalışmasını çok daha geniş çapta ve ulusal çapta yapmayı planlıyoruz” dedi.

Köksal’ın konuşmasının ardından Âhde vefa buluşmaları kapsamında anılan Yazar Ahmet Dumlu, Eğitimci Yazar Hamdi Ülker, Gazeteci Yazar Kazım Erdem Özsoy, Yazar Metin Tombul, Hat Sanatçısı Rıfkı Kaymaz ve Gazeteci Yazar Şefik Aras’ın öz geçmişleri okunarak video gösterimleri sunuldu.

Sunumların ardından ebediyete intikal eden yazarların ailelerine “Âhde Vefa Buluşmaları” programı anısına protokol tarafından plaket takdim edildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adnan UÇAR
Adnan UÇAR - 6 ay Önce

ŞİDDETLE KINIYORUM

HABERİ OKU, YORUMLA ve PAYLAŞ ===> https://www.nehaber24.com/erzincan/erzincanda-ahde-vefa-bulusmalari-etkinligi-h282205.html

Mustafa Uçar, 74 yıllık ömrünü Erzincan kültür ve folkloruna hizmetle geçirmiş bir
öğretmendir. O; bir Erzincan sevdalısı, bir memleket aşığıdır. Erzincan’a ait duygularını şu veciz
ifadesiyle dile getirmiştir ki, bu söz slogan haline getirilip kentin siyasileri tarafından da
kullanılmaktadır.
AÇIN BAKIN BAĞRIMI, BİR ERZİNCAN BİR DE CAN
CAN ÇIKAR DA ORADAN ASLA ÇIKMAZ ERZİNCAN
MUSTAFA UÇAR GİBİ ERZİNCAN SEVDALISI BİR DEĞERİ ANMAMANIZI ŞİDDETLE KINIYORUM

Adnan UÇAR
Adnan UÇAR - 6 ay Önce

Erzincan Kent Konseyi Başkanı Sayın Hikmet Köksal’a açık mektup.

11 Şubat 2020 de düzenlediğiniz Erzincan’da “Ahde vefa buluşmaları” etkinliği de Mustafa UÇAR’ a yer vermemenizi esefle izledim. Neden?

Erzincan kültürüne ve eğitime adanmış bir ömür: Mustafa UÇAR nerede?

AÇIN BAKIN BAĞRIMI, BİR ERZİNCAN BİR DE CAN
CAN ÇIKAR DA ORADAN ASLA ÇIKMAZ ERZİNCAN

diyen Mustafa UÇAR nerede?

* Erzincan’da Giyim-Kuşam, Halk Oyunları ve Halk Türküleri
* Erzincan Örf ve Adetlerinden Bir Demet

gibi eserleri bulunan Mustafa UÇAR nerede?

Mezar taşında YAZAR yazan Mustafa UÇAR nerede?

Hangi hakla yer vermediniz?
Unutturmaya mı çalışıyorsunuz?
Siz isteseniz de sevdalısı olduğu Erzincan Mustafa UÇAR’ı unutmayacaktır.
Bugün 13 Şubat. Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluş yıl dönümü. Böyle olmamalıydı.
Tarih, Mustafa UÇAR’ı saygıyla anarken sizin hakkınızda nasıl karar verir bilemiyorum.

SIRADAKİ HABER