Ramazan öncesi Limon uyardı

TESK(Konfederasyon) Yönetim Kurulu Üyesi ve Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon Mübarek Ramazan ayının başlangıcı nedeni ile açıklamalarda bulundu.

Ramazan öncesi  Limon uyardı

TESK(Konfederasyon) Yönetim Kurulu Üyesi ve Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon Mübarek Ramazan ayının başlangıcı nedeni ile açıklamalarda bulundu. 11 ayın Sultanının tüm insanlığa hayır ve bereket getirmesini temenni etti.

Birlik Başkanı Bedir Limon açıklamasında; Cenab-ı Allah’ın izniyle, bu yıl da 11 ayın sultanı Ramazan ayına ulaşabilmenin heyecanını ve manevi hazzını hissetmeye başladık.

Ramazan’ın maddi kaygıların ve hırsların alabildiğince kuşattığı şahsi hayatımıza, aile ve toplum hayatımıza özeleştiri yaparak Kur’an, Hz. Peygamberimizin sünneti ve hayatı ile kaynaşma ve buluşmamıza vesile olmasını temenni eder, Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş olan on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in tüm İslam alemine ve Erzincan‘lı hemşerilerime hayırlar getirmesini, Cenab-ı Hakk’tan niyaz ederim.

Ramazan Ayında gerek esnafımızın gerekse halkımızın rahat,huzurlu ve sağlıklı geçmesi için üzerimize düşen görevlerimizin yerine getireceğimizde faydalı olacağını düşünmekteyim.

Ramazan Ayı'na sayılı günler kala fiyatları artırmaya çalışan spekülatörlere dikkat edilmesi gerektiğini Başkan Bedir Limon, 'Fiyatları suni olarak artırmaya çalışan spekülatörler var. Piyasada işlerin daraldığı bir zamanda fiyatlara zam yapan kendine zarar verir. Ama etteki fiyat artışını da ani talep artışına bağlıyorum. En kısa zamanda meyve ve sebze fiyatlarının düşmesini de bekliyorum. Mevsimsel olarak beyaz et tüketimi bu dönemde artmaktadır. Kaliteli et alacaklar için iyi bir araştırma yapılması gerektiğini düşünüyorum.

FİYATI ÇOK UCUZ MALLARA DA ŞÜPHE İLE YAKLAŞIN VE İNCELEMEDEN ALMAYIN

Tüketicinin aldatılmaması için denetimlerin artırılmasına dikkat çeken Birlik Başkanı Bedir Limon,olması gereken fiyatın altında satılan ürüne de şüpheyle yaklaşılmalıdır. Maalesef mübarek Ramazan ayının gelmesiyle insan sağlığına zararlı işlerle uğraşan, 3 kuruşa müdane eden bu tür fırsatçı insanların ortaya çıktığını görüyoruz. Vatandaşımız ürünlerin paketleri üzerinde yazan özelliklerle, satılan ürünlerin içeriklerinin aynı olmasına dikkat etmelidir. Eğer değilse şüphelendiği ürünleri yetkililere bildirmelidir

Ramazan ayı dolayısıyla vergi mükellefi olmayan kişilerin bazı noktalarda satışlar yapması esnafımızı ve halkımızı doğrudan etkilemektedir. Bu noktalarda satışı yapılan kalitesiz ve sağlıksız ürünler halkımızın sağlığı açısından olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Vatandaşlarımızın bu tip yerlere rağbet etmemesini doğru olacağı kanaatindeyim"dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER