banner377

Sağlık-Sen Kongreye Gidiyor

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Erzincan Şubesi’nde 3’üncü olağan kongre öncesi çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Sağlık-Sen Kongreye Gidiyor
 Erzincan Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Mehmet Oğuz Çetin ve Erzincan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muammer Doğan’ı ziyaret eden Sağlık-Sen Erzincan Şube Başkan Halil İbrahim İçoğlu ve ekibi yapılacak olan kongre hakkında bilgiler verdi.

26 Ekim Pazar günü gerçekleşecek olan kongre öncesinde bir konuşma yapan İçoğlu, amaçlarının bayrağı daha ileriye taşımak olduğunu söyledi. "Geçmişte olduğu gibi bugün de genel kurulları bir yarış olarak değil, yol arkadaşlarımızla birlikte el ele vererek sendikamızı daha demokratik bir yapıya kavuşturma süreci olarak görüyoruz. Kaybedenin olmadığı, katılımcı bir yaklaşım içerisinde kongremizi gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu. Sivil toplum örgütlerini demokrasilerin vazgeçilmez bir unsuru olarak ifade eden İçoğlu, sivil toplum örgütlerinin demokrasiyi kendi içinde ne kadar çok yaşarsa özelde çalışanların, genelde de tüm insanlığın sorunlarını çözme noktasında daha kararlı ve etkin mücadele vereceğini kaydetti.

Şube başkanlığı sürecinde sendikanın misyonunu sahada en iyi şekilde anlattıklarını dile getiren İçoğlu, uzak-yakın ayrımı yapmadan, bütün üyelerine ulaşarak herkesle tek tek ilgilenip, sorunların çözüm noktasında fikir alışverişinde bulunduklarını kaydederek, yapılacak olan Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Erzincan Şubesi’nin 3’üncü olağan kongresinin başta sağlık çalışanları olmak üzere Erzincan’a hayırlı olmasını diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER