Erzincan'ın Refahiye ilçesinde meydana gelen üzücü bir trafik kazası bölgeyi yasa boğdu. 26 yaşındaki genç İş Adamı Furkan Şimşek'in hayatını kaybettiği kaza, dün sabah saatlerinde Sivas-Erzincan karayolunda yaşandı. Otomobilin direksiyon hakimiyetinin kaybedilmesi sonucu dereye uçmasıyla gerçekleşen kaza, bölgede derin bir üzüntü yarattı.

Kazada hayatını kaybeden Furkan Şimşek için bugün Üzümlü'de kılınan öğle namazının ardından Terzi Baba Mezarlığı'nda cenaze töreni düzenlendi. Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu da törene katılarak ailenin acısını paylaştı ve başsağlığı dileklerini iletti. Şimşek'in yakınları, akrabaları ve dostları, genç işadamını son yolculuğuna uğurlamak için mezarlıkta bir araya geldi. Gözyaşları arasında gerçekleşen cenaze töreni, bölgedeki insanları derinden etkiledi.

Fırat Nehrinde cesedi bulunan Gündoğdu son yolculuğuna uğurlandı Fırat Nehrinde cesedi bulunan Gündoğdu son yolculuğuna uğurlandı

Kazada yaralanan sürücü Tekin G.'nin ise tedavi altına alındığı ve durumunun stabil olduğu bildirildi. Ancak, yaşanan bu elim kazanın ardından tüm bölge hüzün ve üzüntüyle sarıldı. Furkan Şimşek'in ani ölümü, ailesini, yakınlarını ve tüm Erzincan halkını derinden sarsarken, kaza hakkında detaylı incelemeler sürüyor.

Bu acı kayıp, Erzincan'ın bir kez daha trafik güvenliği konusundaki önemi ve hassasiyeti hatırlamasına neden oldu. Şehirdeki trafik kurallarına ve güvenli sürüş prensiplerine daha fazla dikkat çekilmesi ve bu tür trajik kazaların önlenmesi için gerekli önlemlerin alınması gerektiği vurgulandı.

Furkan Simsek