AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, Erzincan'da düzenlediği basın toplantısında, 31 Mart 2024'te yapılacak olan yerel seçimlere ilişkin bilgilendirmelerde bulundu. Şireci, 1 Ocak 2024'te resmen başlayacak olan seçim süreci ve takvimi hakkında detaylı açıklamalarda bulundu.

Başkan Şireci, aday adaylık başvurularının devam ettiğini ve önemli isimlerin millete hizmet yarışında yer almak için başvurularını gerçekleştirdiğini ifade etti. Seçimlerin, Türkiye'nin yüzyılın inşası yolundaki çalışmalarıyla zaferle taçlandırılacağını belirtti.

Şireci ayrıca, aday olmak isteyenler için istifa sürecinin devam ettiğini ve 1 Aralık'ta sona ereceğini söyledi. Ancak, AK Parti Aday Adaylarının 21 Kasım'da istifa ederek, son başvuru günü olan 22 Kasım Çarşamba günü saat 19.00'a kadar aday adayı olabileceklerini hatırlattı. Başvuruların dijital ortamda "başvuru.akparti.org.tr" adresinden alındığını vurguladı.

AK Parti'nin, büyükşehirler dışında kalan il, ilçe ve belde belediye başkan adaylarından bağış aldığını belirten Şireci, bu bağışların Gazzeli kardeşlerin temel insani ihtiyaçlarını karşılamak için AFAD üzerinden ulaştırılacağını açıkladı. 18-30 yaş arası genç ile kadın adaylardan belirlenen miktarın yarısının, engelli adaylardan ise 4'te birinin alındığını ifade etti.

BAŞVURAN İSİMLER

Şu ana kadar Erzincan'da bazı belediye başkanlıkları için başvuruda bulunan isimleri paylaşan Şireci, Kemaliye Belediye Başkanlığı için İbrahim Yıldırım ve Hasan Tahsin Bilgiç, Tercan Çadırkaya Belediye Başkanlığı için Emrullah Selçuk ve İlhan Yıldız, Tercan Belediye Başkanlığı için Muammer Karahan, Üzümlü Belediye Başkanlığı için ise Kenan Tat'ın başvurularını aldıklarını açıkladı. Erzincan Belediye Başkanlığı için de Ferhat Yıldız'ın başvuru yaptığını aktardı.

Şireci, seçimlerin ülke ve şehre hayırlar getirmesini temenni ederek, AK kadrolarla milletin yine kazanacağını vurguladı. Tüm Erzincanlı hemşerilere saygı ve sevgilerini iletti.