Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, ilin eğitim sistemini güçlendirmek amacıyla ildeki okul yöneticileriyle başarılı bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı, yeni dönemde öğrencilerin akademik ve sosyal alanda başarılı olmalarını sağlama hedefine odaklandı.

Seracılara kar uyarısı Seracılara kar uyarısı

Erzincan İl Müftülüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıya; Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri ile ildeki okulların müdürleri ve müdür yardımcıları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan toplantıda Vali Aydoğdu, eğitimde daha büyük başarılar elde etmek için iş birliği ve koordinasyonun kritik bir rol oynadığını vurgulayarak, öğrencilerin başarısını artırmak için öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin özverili çalışmalarının önemini belirtti.

Vali Aydoğdu ayrıca, öğretmenlere yönelik sosyal, kültürel ve akademik etkinliklerin düzenlenmesi için okul yöneticilerinden gönüllü bir komisyon oluşturulmasını istedi ve bu dönemde öğretmenlerin motivasyonunu yükseltmek için bir dizi etkinlik planlandığını açıkladı.

Eğitimin her alanında işbirliği ve koordinasyonun gerekliliğini vurgulayan Vali Aydoğdu, şehrin güzelliklerini ve değerlerini genç nesillere aktarmanın önemini vurgulayarak, "Bu kadim şehirde yeni ve güzel bir hikaye yazalım" dedi.

Toplantının sonunda Vali Aydoğdu, okul yöneticileriyle tek tek tokalaşarak yeni eğitim-öğretim yılını tebrik etti.