Erzincan’da, doğuştan engelli Yusuf Taha Ekinci'ye Erzincan On Üç Şubat Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen kampanya kapsamında bir elektrikli scooter hediye edildi. Ekinci, Gençlik Merkezi'nde aktif olarak eğitimlere katılan bir genç olarak, kurum ve okuluna ulaşırken yaşadığı zorluklar nedeniyle dikkat çekmişti. Bunun üzerine Gençlik Liderleri, "İyilikte Yarışanlar" adlı platform aracılığıyla yardım kampanyası başlattılar.

Kampanya, Türkiye'nin dört bir yanından geniş destek gördü ve toplanan bağışlarla Yusuf Taha Ekinci'ye bir elektrikli scooter alındı. Scooter, Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu ile 59. Havan ve Topçu Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Mahmut Büyükcingi tarafından Ekinci'ye teslim edildi.

Eriyen kar suları Doğu’daki nehirlerin debisini yükseltti Eriyen kar suları Doğu’daki nehirlerin debisini yükseltti

Tuğgeneral Mahmut Büyükcingi, scooterların günümüzün ulaşım araçları olduğunu belirterek Ekinci'ye anahtarını verdi ve güle güle kullanmasını diledi. Ayrıca, kampanyaya destek olan herkese teşekkür etti. Aynı şekilde, Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu da kampanyaya katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Yusuf Taha Ekinci ise hediye edilen scooter karşısında mutluluğunu dile getirerek, kendisini çok mutlu ettiklerini ve sağlanan imkan için teşekkür etti.

Erzincanda Engelli Gence Elektrikli Scooter Hediye Edildi2