Meteorolojinin kuvvetli yağış uyarısında bulunduğu Erzincan’da, fındık büyüklüğünde dolu yağışı ve sel felaketi yaşandı. Akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış, kısa bir süre sonra yerini doluya bırakarak kentte hayatı olumsuz etkiledi.

Erzincan kent merkezinde akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış, yaklaşık 45 dakika sürdü ve yerini fındık büyüklüğünde doluya bıraktı. Dolu yağışı, bazı araçlarda hasara yol açarken, cadde ve sokakları beyaza bürüdü.

Yoğun yağış ve dolu sonrası, ana arterler üzerindeki bazı caddelerde su baskınları yaşandı. Vatandaşlar, suyla dolan yollardan karşıdan karşıya geçerken ıslanmamak için büyük çaba harcadı. Yağışlar nedeniyle nehir ve barajlardaki su seviyelerinde de artış görüldü. Özellikle Kavakyolu’ndan geçen Vasgirt Deresi'nde sel suları aktı.

ERZİNCAN- KEMAH KARAYOLU KAPANDI

Erzincan’da Damızlık Düve Yetiştiriciliği İçin Önemli Protokol İmzalandı Erzincan’da Damızlık Düve Yetiştiriciliği İçin Önemli Protokol İmzalandı

Erzincan - Kemah karayolunda meydana gelen sel ve heyelan nedeniyle yol bir süre ulaşıma kapandı. Sel ve heyelan, ulaşımda aksamalara yol açtı ve bölgedeki ekipler, yolu temizlemek için seferber oldu.

Kaynak: iha