Erzincan'da her Pazartesi günü kurulan ve halk arasında "bitpazarı" olarak bilinen pazarda, uygun fiyatlarla birçok farklı eşya bulmak mümkün. İhtiyaç sahibi vatandaşlar, ikinci el pazarında her türlü ürünü 3'te 1 fiyatına satın alıyorlar.

Erzincan'da her hafta Pazartesi günleri kurulan ikinci el pazarı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ev sahipliği yapıyor. Bitpazarında, özellikle antikalara olan talep oldukça yoğun. İkinci el alışveriş tutkunları, bu pazarda aradıklarını bulma konusunda büyük bir ilgi gösteriyorlar.

Elektronik eşyalardan mutfak eşyalarına, giyimden tarım araçlarına kadar birçok ürünün sergilendiği bitpazarı, her hafta dolup taşıyor. Erzincanlı vatandaşlar, bu pazara olan yoğun ilgiyle adeta "Eskiye rağbet olsa bitpazarına nur yağardı" sözünü hatırlatıyorlar. Her Pazartesi günü Buğday Meydanı'nın alt kısmında kurulan pazarda, bu hafta da birçok ürün tezgahlarda yer aldı. Kullanılmış veya üretimi olmayan ürünler, ihtiyaç sahipleri tarafından oldukça uygun fiyatlara satın alındı.

Özellikle ihtiyaç sahibi vatandaşların tercih ettiği bu pazarda, ikinci el eşyaların yanı sıra birçok farklı ürün ve malzeme satılıyor. İkinci el giysilerden en küçük ev eşyalarına kadar birçok çeşit ürünün bulunduğu bitpazarında, her bütçeye uygun ürünler bulmak mümkün.

Erzincan'daki bu ikinci el bitpazarı, hem ekonomik açıdan hem de çevresel sürdürülebilirlik açısından önemli bir rol oynamaktadır ve vatandaşlara uygun fiyatlarla alışveriş yapma fırsatı sunmaktadır.