Erzincan’da Damızlık Düve Yetiştiriciliği İçin Önemli Protokol İmzalandı Erzincan’da Damızlık Düve Yetiştiriciliği İçin Önemli Protokol İmzalandı

Erzincan’da etkili olan yoğun yağış nedeniyle Vali Yardımcısı Yusuf İzci, Vali Yardımcısı Mehmet Emre Canpolat, Belediye Başkan Yardımcısı İkram Çamur ve ilgili birim amirlerinin katılımıyla kriz merkezi oluşturuldu. Kriz merkezi, sahada yürütülen çalışmaları koordine ederek, olumsuzluklara karşı hızlı müdahaleler gerçekleştirdi.

KRİZ MERKEZİ TEYAKKUZDA

Kriz merkezinden yapılan açıklamada, belediye, emniyet, jandarma, il özel idaresi, çevre ve şehircilik, AFAD, karayolları ve DSİ ekiplerinin sahada teyakkuz halinde olduğu belirtildi. Ekipler, vatandaşlardan gelen ihbarlara ve il genelinde meydana gelen olaylara hızlı ve etkili müdahalelerde bulundu.

METEOROLOJİDEN UYARI: YENİ SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR

Meteorolojiden alınan verilere göre, 09 Haziran 2024 Pazar günü 12.00 - 20.00 saatleri arasında Erzincan ve çevresinde yerel kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Yetkililer, vatandaşların olası olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.

Erzincan’da oluşturulan kriz merkezi, yoğun yağışın etkilerini minimize etmek ve vatandaşların güvenliğini sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlardan gelen ihbarlar doğrultusunda yapılan hızlı müdahaleler, yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmek adına büyük önem taşıyor.

Kaynak: iha