Erzincan’ın Çağlayan Beldesi'nde lavanta ekiminin artmasıyla ortaya çıkan muhteşem görüntüler, fotoğraf tutkunlarına doğal bir fon sağlıyor. Mor lavanta tarlaları, hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekiyor ve en güzel kareyi yakalamak için adeta bir yarışa sahne oluyor.

Erzincan’da fotoğraf tutkunları, turistlerin gözdesi haline gelen lavanta tarlalarında en güzel kareyi yakalamaya çalışıyor. Konuklar, farklı dekorlarda fotoğraf çekmek ve lavanta tarlalarını fon yaparak en güzel kareyi kadrajlarına almak için birbirleriyle yarışıyor.

Ergan Dağı’nda Üç Günlük Festival Ergan Dağı’nda Üç Günlük Festival

Lavanta tarlasında fotoğraf çektiren Büşra Doğan, “Lavanta tarlaları hem ziyaretçilere hem de fotoğrafçılara görsel şölen sunuyor. Haziran ayının gelmesini ve bu güzellikleri fotoğraflamayı sabırsızlıkla bekliyoruz. İl dışından gelen fotoğrafçılar da lavanta tarlalarına geliyor. Buraya gelenler güzel fotoğraflarla buradan ayrılıyor. Burası fotoğraf açısından zengin bir bölge. Bizim çektiğimiz fotoğraflar kentin tanıtımına da katkı sağlıyor" dedi.

Doğan, fotoğrafların farklı platformlarda paylaşılmasının tarlalara ilgiyi artırdığını aktararak, herkesin bu güzellikleri gelip görmesi gerektiğini kaydetti.

Erzincan’ın Çağlayan Beldesi'nde bulunan lavanta tarlaları, sunduğu görsel şölenle sadece fotoğraf tutkunlarını değil, aynı zamanda doğaseverleri de kendine çekiyor. Her yıl Haziran ayında açan lavantalar, bölgenin tanıtımına büyük katkı sağlıyor ve şehre olan ilgiyi artırıyor.

Kaynak: iha