banner335

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Yücelik; “Çanakkale Zaferi; kahramanlığın eş anlamıdır”

ERZURUM TİCARET VE SANAYİ ODASI (ETSO) YÖNETİM KURULU BAŞKANI LÜTFÜ YÜCELİK, ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 105. YILDÖNÜMÜ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜN MÜNASEBETİYLE YAYIMLADIĞI MESAJDA, ÇANAKKALE'NİN GEÇİLMEYECEĞİNİ TÜM DÜNYAYA KANITLAYAN BÜYÜK DENİZ ZAFERİNİN TARİHTE EŞİ BENZERİ OLMAYAN BİR MÜCADELE RUHU VE İNANÇLA KAZANILDIĞINI SÖYLEDİ.

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Yücelik; “Çanakkale Zaferi; kahramanlığın eş anlamıdır”

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günün münasebetiyle yayımladığı mesajda, Çanakkale’nin geçilmeyeceğini tüm dünyaya kanıtlayan büyük deniz zaferinin tarihte eşi benzeri olmayan bir mücadele ruhu ve inançla kazanıldığını söyledi.

Başkan Yücelik, Çanakkale Zaferi’nin, tarihin akışını değiştiren bir kahramanlık destanı olduğunu ifade ettiği mesajında şu ifadelere yer verdi; “Çanakkale Zaferi; kahramanlığın eş anlamıdır. Bu büyük zafer; vatan topraklarını korumak için şahlanan asil milletimizin, sayı ve imkan açısından üstünlüğü tartışılmaz olan düşmanlarını hezimete uğrattığı muhteşem bir destanıdır. Büyük Türk Milleti, dün olduğu gibi bugün de, mukaddes vatan topraklarının korunması için canlarını veren aziz şehitlerini ve kahraman gazilerini hiçbir zaman unutmayacak, onların emaneti olan bu kutsal mirasa, vatanına ve bayrağına onuruyla sahip çıkacaktır. Bu vesileyle, büyük zaferin 105. yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere; kutsal vatan toprakları için can veren aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz, ruhları şad olsun.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER