Erzincan'da Üzücü Olay: Daire Bakarken Hayatını Kaybetti Erzincan'da Üzücü Olay: Daire Bakarken Hayatını Kaybetti

Erzurum’da 2024 yılının ilk 5 aylık trafik istatistiklerine bakıldığında, polis ve jandarma bölgesinde meydana gelen trafik kazalarında daha çok maddi hasarların yaşandığı görülüyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından açıklanan aylık trafik istatistik bültenine göre, ölü sayıları kaza yerindeki verileri ifade ediyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı Trafik İstatistik Verileri'ne göre, Erzurum’da 2024 yılının ilk 5 ayında meydana gelen trafik kazalarında 8 kişi hayatını kaybederken, bin 119 kişi yaralandı.

Mayıs Ayı Trafik Kazaları

Erzurum’da 2024 yılı Mayıs ayında, toplam 631 ölümlü-yaralamalı kaza ve 997 maddi hasarlı kaza meydana geldi. Bu kazalarda 3 kişi hayatını kaybederken, 257 kişi yaralandı. Ülkemizde tarafların anlaşarak kendi aralarında tutanak tanzim ettiği maddi hasarlı trafik kaza sayıları ise bu istatistiklere dahil edilmiyor.

Trafik Kazalarının Genel Görünümü

Erzurum’da meydana gelen trafik kazalarının büyük çoğunluğu maddi hasarlarla sonuçlanırken, ölümlü ve yaralanmalı kazaların sayısı da dikkat çekiyor. Polis ve jandarma bölgelerinde trafik kazalarının yoğunluğu, özellikle maddi hasar boyutuyla öne çıkıyor.

Erzurum’da trafik güvenliğini artırmak ve kazaları azaltmak amacıyla alınan tedbirler ve yapılan denetimler, trafik kazalarının sayısında azalma sağlamak adına büyük önem taşıyor. Sürücülere yönelik bilgilendirme ve eğitim çalışmaları, trafik kurallarına uyumun artırılmasına yönelik çabalar da bu kapsamda değerlendiriliyor.

Kaynak: iha