Bu yıl Almanya’da düzenlenen EURO 2024 14 Haziran - 14 Temmuz tarihleri arasında oynanacak. Milli takımlar Avrupa’nın en büyüğü olabilmek için yarışırken, futbolseverler EURO 2024’ü canlı olarak ekran karşısında takip edebilecek. Peki EURO 2024 maçları hangi kanalda yayınlanacak ve şifresiz mi olacak? Güncel spor haberlerini ve EURO 2024 içeriklerini bulabileceğiniz www.futboo.com websitesinden de bu bilgilere anlık olarak erişebilirsiniz. 

EURO 2024, Avrupa’nın tüm ülkelerinde farklı yayıncı kuruluşlar tarafından yayınlanacak. Ülkemizde ise EURO 2024 maçları TRT ekranlarından canlı ve şifresiz olarak yayınlanacak. TRT maç önü ve sonrası programlarıyla da turnuvanın heyecanını bizlere yaşatacak. 

Türkiye - Azerbaycan maçının ardından Türkiye - Azerbaycan maçının ardından

Türkiye’nin EURO 2024 maçları hangi kanalda 

A Milli Takım, EURO 2024’te F Grubu’nda Portekiz, Gürcistan ve Çekya ile mücadele edecek. Türkiye - Gürcistan, Türkiye - Portekiz ve Çekya - Türkiye maçları da TRT ekranlarından canlı ve şifresiz olarak yayınlanacak. 

Vincenzo Montella önderliğindeki Türkiye, F Grubu’nu ilk iki sırada tamamlarsa EURO 2024’te bir üst tura yükselecek. Türkiye grubu 3. bitirirse, en iyi 6 üçüncü içinde ilk 4’te yer alması halinde bir üst tura çıkabilecek. 

Türkiye’nin EURO 2024 fikstürü 

18 Haziran, Türkiye - Gürcistan 

22 Haziran, Türkiye - Portekiz 

26 Haziran, Çekya - Türkiye 

EURO 2024 ne zaman başlayacak, açılış maçı hangisi 

Almanya’nın ev sahipliğinde gerçekleşen EURO 2024, 14 Haziran’da Almanya - İskoçya arasındaki açılış maçıyla başlayacak. Almanya - İskoçya maçı da TRT ekranlarından canlı yayınlanacak. Açılış maçı öncesi görkemli bir açılış kutlamasının da yapılması bekleniyor. 

Editör: Selçuk ÖZDEMİR