Galatasaray taraftarlarının hazırladığı koreografi iki bölümden oluştu. İlk bölümde, doğu tribününde kartonlarla 'Mayıslar bizimdir' yazısı oluşturuldu. Bu mesaj, Galatasaray'ın mayıs aylarında elde ettiği şampiyonluklara atıfta bulundu. İkinci bölümde ise kuzey tribününde 3 boyutlu bir koreografi sergilendi.

Koreografide, tahtanın önünde Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk yer aldı ve 'Ders: Tarih, Konu: Şampiyonluk' yazısı dikkat çekti. Ardından, Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal ile sarı-lacivertli futbolcular Mert Hakan Yandaş, Edin Dzeko ve Cengiz Ünder'in yer aldığı görseller gösterildi. Son olarak, Galatasaray’ın Belçikalı futbolcusu Dries Mertens’in oğlu Ciro’nun, Fenerbahçelileri işaret ettiği bir görsel ortaya çıktı.

Tribünlerde ayrıca 'Yaz tahtaya bir daha' ve 'Hababam Sınıfı sınıfta kaldı' yazıları ile Fenerbahçe'ye göndermede bulunulan pankartlar açıldı. Bu pankartlar, Galatasaray taraftarlarının ezeli rakiplerine yönelik esprili mesajlarıydı ve 5. yıldız hedefini vurguluyordu.

2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri: Azerbaycan: 1 - Türkiye: 0 2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri: Azerbaycan: 1 - Türkiye: 0

Galatasaray taraftarlarının bu yaratıcı ve etkileyici koreografisi, derbi maçına damga vurdu ve tribünlerde büyük beğeni topladı.

Kaynak: iha