banner377

Gaziantep’te kurallara uymayan sürücülere ceza yağdı

GAZİANTEP EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI TRAFİK EKİPLERİ VE ASAYİŞ EKİPLERİNDE SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINA YÖNELİK DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR.

Gaziantep’te kurallara uymayan sürücülere ceza yağdı

Gaziantep Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri ve asayiş ekiplerinde sokağa çıkma kısıtlamasında da denetimlerini sürdürüyor. Kentte trafik kurallarına uymayan toplam 217 sürücüye, yolcu ve araç plakasına ceza kesildi.

Kent merkezinde ve şehirlerarası karayollarında yapılan trafik kontrollerinde 3 bin 246 araç kontrol edilirken trafik güvenliği ve diğer vatandaşların can güvenliğini tehlikeye düşüren 2 sürücüye abartı egzoz kullanmaktan, 7 araç sürücüsüne ve plakasına kırmızı ışık ihlalinden, 64 sürücüye ve araç plakasına hız ihlalinden, 1 sürücüye trafiği tehlikeye düşürüp hatalı şerit değiştirmekten, 143 sürücüye diğer trafik kurallarını ihlal etmekten olmak üzere toplamda 217 sürücü, yolcu ve araç plakasına işlem yapılırken 48 araç ise trafikten men edildi.

Öte yandan, İçişleri Bakanlığınca korona virüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında il merkezinde yapılan trafik kontrollerinde Bin 554 araç kontrol edilirken, 87 vatandaşa sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalinden tutanak tutulurken, 81 sürücüye işlem yapıldı. 24 araç ise trafikten men edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER