banner377

Pazar yerlerinde korona önlemleri arttırıldı

GAZİANTEP’İN ŞAHİNBEY İLÇESİNDE BULUNAN SEMT PAZARLARINDA KORONA VİRÜS SALGININA KARŞI ÖNLEMLER ARTTIRILDI. ŞAHİNBEY BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ, İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NIN KORONA VİRÜS (KOVİD-19) İLE MÜCADELE İÇİN YAYINLADIĞI GENELGE KAPSAMINDA SEMT PAZARLARINDA DENETİMLERİNİ ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR. İLÇENİN DEĞİŞİK YERLERİNDE FARKLI ZAMANLARDA BELEDİYE TARAFINDAN YAPTIRILAN UZAY ÇATILI PAZAR YERLERİNE ALIŞ VERİŞE GELEN VATANDAŞLARI ZABITA EKİPLERİ SIKI KONTROLDEN GEÇİRİYOR.

Pazar yerlerinde korona önlemleri arttırıldı

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde bulunan semt pazarlarında korona virüs salgınına karşı önlemler arttırıldı. Pazar yerine gelenleri dezenfekte edip ateşini ölçen ekipler, vatandaşların sosyal mesafe kuralı maske ve eldiven kullanım zorunluluğunu da sıkı takip ediyor.

Şahinbey Belediyesi zabıta ekipleri, İçişleri Bakanlığı’nın Korona virüs (Kovid-19) ile mücadele için yayınladığı genelge kapsamında semt pazarlarında denetimlerini aralıksız sürdürüyor. İlçenin değişik yerlerinde farklı zamanlarda belediye tarafından yaptırılan uzay çatılı pazar yerlerine alış verişe gelen vatandaşları zabıta ekipleri sıkı kontrolden geçiriyor. Pazarlarda sebze ve meyve gibi zaruri gıda ihtiyaçları haricinde tezgahların kurulmamasını, satış yapacak tezgahlar arasında 3 metre mesafe bulunmasını, pazar giriş ve çıkışının farklı noktadan kontrollü olarak yapılmasını içeren genelge ile ilgili Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de kontrol faaliyetlerini sürdürüyor. Alınan tedbirler kapsamında semt pazarlarının girişlerine zabıta tarafından bariyerler kurarak kontrol sağlıyor.

Vatandaşların Pazar yerine girmeden önce vücut ısıları ölçülüp Pazar yeri girişinde bulunan dezenfektanla elleri dezenfekte edildikten sonra pazar yerlerine alınıyor. Pazara alışverişe gelen 65 yaş ve üzeri vatandaşlar uyarılıp evlerine gönderilirken, çok acil ihtiyaçlarının olduğunu belirten kimi vatandaşlarda girişte bekletilerek, ihtiyaçları zabıta ekipleri tarafından alınıyor. Pazar yerinde alışverişini yapan vatandaşlar pazar yerinin farklı noktalarından giriş çıkış yaptırılıyor. Zabıta ekipleri sadece vatandaşı değil Pazar esnafını da denetliyor. Pazarcıların arasındaki mesafede zabıta ekipleri tarafından hassasiyetle kontrol edilirken, pazarcıların maske ve eldiven takmasına dikkat ediliyor. Zabıta ekipleri vatandaşın meyve ve sebzelere dokunmasına izin vermeyip istenilen ürünlerin pazarcı esnafı tarafından poşetlenip tartılmasına özen gösteriliyor.

Alınan tedbirleri olumlu bulan vatandaşlar, Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na ve ekibine teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER