banner377

Türkiye’nin sağlık sistemi Avrupa’dan ilerde

SAĞLIKTA AKREDİTASYON STANDARTLARI (SAS) BELGESİ VE İSO 10002, 14001, 50001, 9001 ALAN, GAZİANTEP’İN VE BÖLGENİN TEK, TÜRKİYE’NİN İSE İKİNCİ ÖZEL HASTANESİ OLMANIN GURURUNU YAŞAYAN MEDİCALPARK GAZİANTEP HASTANESİ’NİN GENEL KOORDİNATÖRÜ HAYRULLAH KUBBA, KORONA VİRÜSÜ İÇİN PANDEMİ ALARMI VERİLEN GÜNLERDE TÜRKİYE’DE SAĞLIK SEKTÖRÜNÜN AVRUPA’YA GÖRE ÇOK DAHA İLERDE OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

Türkiye’nin sağlık sistemi Avrupa’dan ilerde

Sağlıkta Akreditasyon Standartları (SAS) belgesi ve İSO 10002, 14001, 50001, 9001 alan, Gaziantep’in ve bölgenin tek, Türkiye’nin ise ikinci özel hastanesi olmanın gururunu yaşayan Medicalpark Gaziantep Hastanesi’nin Genel Koordinatörü Hayrullah Kubba, korona virüsü için pandemi alarmı verilen günlerde Türkiye’de sağlık sektörünün Avrupa’ya göre çok daha ilerde olduğunu söyledi.

Türkiye’nin sağlık sisteminin Avrupa’dan ileride olduğunu kaydeden Medicalpark Gaziantep Hastanesi Genel Koordinatörü Kubba, “Türkiye’de doğru bilinen bazı yanlışlar var. Sağlık ihtiyaçlarınızı ertelememek gerekir. Hastaysanız, bir şikayetiniz varsa gelip tedavi olmak zorundasınız. Hatta böyle dönemlerde bunu daha hızlı yapmalısınız. Ertelemeyin, endişelenmeyin. Çünkü sağlık kuruluşları en güvenilir yerlerdir. Personel bilinçli ve en iyi korunandır. Her türlü koşula göre eğitim almış, kriz planlarını sürekli yenileyen kadrolardır. Yine de evden çıkmak istemeyen hastalarımız için online çözümlerimiz mevcuttur. Telefonla da destek olabiliyoruz. Bu konuda her zaman doktorlarımıza ve bütün sağlık kurumlarımıza güvenin. Ben Türkiye’deki sağlık sektörünün Avrupa’nın birçok ülkesinden daha iyi olduğunu düşünüyorum. Doktorlarımıza güveniyorum. Hastanelerimizin yetişmiş personeline inanıyorum ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı ekonomik paketten aslında önce sağlık sektörünün yararlanması gerektiğini düşünüyorum. Muhtasar, KDV indirimlerinden sağlık kuruluşları da yararlanmalıdır. Çünkü hepsine bir teşekkür, şükran borcumuz var” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER