Kütahya’nın Gediz ilçesinde Yunus Emre Proje Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapım, onarım ve güçlendirme çalışmaları ile birlikte okulun fiziki alanlarının iyileştirilmesine yönelik çalışmaları öğrenciler gerçekleştiriyor.

Bu çerçevede öğrenciler okudukları bölümle ilgili yapılması gereken tamirat, tadilat iyileştirme gibi durumlarda atölyede aldıkları eğitimi pratikte de yerine getirmiş oluyorlar.

Yunus Emre Proje Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde son olarak öğrenciler, okulda yaşanan internet probleminin giderilmesi için yapılan çalışmalarda yer alarak pratik yaptılar. Elektrik elektronik teknolojileri bölüm öğrencileri binalar arası internet bağlantısı için hat döşemesi yaptılar. İnşaat Teknolojisi Alanı öğrencileri ise kendi atölyelerinin çevresindeki parke taşlarının tadilatını yaparak uygulamalı eğitimde becerilerini gösterdiler.

Öğrencilerin uygulama yaparak öğrenmesinin mesleki eğitimde çok önemli olduğunu vurgulayan Okul Müdürü Gökhan Said Mamak, “Bölüm öğrencilerimiz aldıkları teorik dersleri bu gibi durumlarda pratiğe dökerek hem kendileri için hem de okul açısından çok büyük katkı sağlıyorlar. Öğrencilerimiz kaliteli ortamda eğitim alarak geleceğe hazırlanıyorlar. Burada yaptıkları çalışmalar vesilesi ile döner sermayeden harçlıklarını da çıkarabiliyorlar” ifadelerini kullandı.