banner377

Akrep ve yılanlar eve dadanınca vatandaşların uykuları kaçtı

KOCAELİ'NİN DARICA İLÇESİNDE BİR MAHALLEDE YAŞAYAN VATANDAŞLAR, SIK SIK YILAN VE AKREP GİRMESİ NEDENİYLE EVLERİNE GİRMEKTEN KORKTUKLARINI İFADE ETTİLER. ŞİKAYET SONRASI GELEN BELEDİYE EKİPLERİ İSE EVLERİN ÇEVRESİNDE TEMİZLİK VE İLAÇLAMA ÇALIŞMASI YAPTI.

Akrep ve yılanlar eve dadanınca vatandaşların uykuları kaçtı

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bir mahallede yaşayan vatandaşlar, sık sık yılan ve akrep girmesi nedeniyle evlerine girmekten korktuklarını ifade ettiler. Şikayet sonrası gelen belediye ekipleri ise evlerin çevresinde temizlik ve ilaçlama çalışması yaptı.

Kocaeli’nin Darıca ilçesi Abdi İpekçi Mahallesi Ayazma Caddesi üzerindeki bulunan vatandaşlar, yılan, akrep ve fareler dadandığı evlerine girme korkusu yaşıyor. Sık sık evlerinde yılan, akrep ve fare yakaladıklarını ifade eden vatandaşlar, evlerinin yanında bulunan otluk alanların temizlenerek ilaçlanması için belediye ekiplerinden yardım istedi. Gece saatlerinin kızının evde akrep yakaladığını ve korktuklarını söyleyen Kezban Akbulut, durumu belediye ve kaymakamlık ekiplerine bildirdiklerini ifade etti.

Öte yandan ihbar üzerine evlerin bulunduğu alana gelen Darıca Belediyesi ekipleri, otluk alanlarda temizlik çalışması yaparak alanı haşerelere karşı ilaçladı. Korku içinde yaşayan vatandaşlar çalışmalar için belediye ekiplerine teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER