banner377

Dede Musa Baştürk hayatını kaybetti

Giresun'un Espiye Kaymakamı ve eski Erzincan Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk hayatını kaybetti.

Dede Musa Baştürk hayatını kaybetti

Giresun'un Espiye Kaymakamı ve eski Erzincan Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk hayatını kaybetti.

Giresun'un Espiye Kaymakamı eski Erzincan Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk kalp krizi geçirdi.
Edinilen bilgilere göre akşam saatlerinde kalp krizi geçiren Kaymakam Baştürk, Espiye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Giresun Üniversitesi Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Kaymakam Baştürk'ün yapılan tüm müdalalere rağmen kurtarılamadı.

Dede Musa Baştürk Kimdir ?

Kaymakam BAŞTÜRK, 02 Aralık 1977 tarihinde Bayburt’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Bayburt’da tamamladıktan sonra 2003 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.
28 Şubat 2005 tarihinde Kırşehir kaymakam adayı olarak başladığı görevi müddetince sırasıyla Burdur İli- Çeltikçi, Giresun İli-Dereli ve Çankırı İli- Eldivan İlçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinin ardından bir yıl süreyle yabancı dil eğitimi; Birleşik Krallığın siyasi, hukuki ve idari yapısı hakkında incelemelerde bulunmak amaçları ile İngiltere’de Sheffield Üniversitesi /Yönetim Okulu (Management School)’nda öğrenim gördü.İçişleri Bakanlığı’nca mülki idare amirlerinin yetiştirilmeleri amacıyla düzenlenen kaymakamlık kursunu 28.03.2008 tarihinde başarıyla tamamlayarak kur’a ile Ordu İli Kabadüz İlçesine atanan BAŞTÜRK, 02.04.2008-06.08.2010 tarihleri arasında Ordu/Kabadüz kaymakamlığı; 16.08.2010 – 31.08.2012 tarihleri arasında Erzurum/Uzundere kaymakamlığı, 15.09.2012 tarihinde Çanakkale İli Yenice İlçesi Kaymakamlığı, 2014-2015 yılı Adıyaman- Kahta kaymakamlığı, Erzincan Vali yardımcısı iken Espiye Kaymakamlığı görevine atandı.

Nehaber24.com ailesi olarak Merhum Dede Musa Baştürk'e Alllah'tan Rahmet geride kalanlara sabırlar dileriz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER