banner377

DESMÜD Başkanı Demirtaşoğlu: “Temel gıda ürünlerinde yetersizlik söz konusu değil”

DEĞİRMEN VE SEKTÖR MAKİNELERİ ÜRETİCİLERİ DERNEĞİ (DESMÜD) GENEL BAŞKANI ZEKİ DEMİRTAŞOĞLU, “ÜLKEMİZDE VİRÜSÜN GÖRÜLMESİ SONRASI VATANDAŞLARIMIZIN MARKETLERE GİDEREK GIDA ÜRÜNLERİNDEN FAZLA FAZLA ALMALARINA GEREK YOK ÇÜNKÜ TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ KENDİ İHTİYACINDAN FAZLA ÜRETİM YAPIYOR. UN, MAKARNA GİBİ TEMEL GIDA ÜRÜNLERİNDE YETERSİZLİK SÖZ KONUSU BİLE DEĞİL” İFADELERİNİ KULLANDI.

DESMÜD Başkanı Demirtaşoğlu: “Temel gıda ürünlerinde yetersizlik söz konusu değil”

Değirmen ve Sektör Makineleri Üreticileri Derneği (DESMÜD) Genel Başkanı Zeki Demirtaşoğlu, “Ülkemizde virüsün görülmesi sonrası vatandaşlarımızın marketlere giderek gıda ürünlerinden fazla fazla almalarına gerek yok çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devleti kendi ihtiyacından fazla üretim yapıyor. Un, makarna gibi temel gıda ürünlerinde yetersizlik söz konusu bile değil” ifadelerini kullandı.

DESMÜD Başkanı Zeki Demirtaşoğlu, korona virüs nedeniyle insanların gıda stoğu yaptığını belirterek, konuya ilişkin açıklamada bulundu. Demirtaşoğlu, “Ülkemizde virüsün görülmesi sonrası vatandaşlarımızın marketlere giderek gıda ürünlerinden fazla fazla almalarına gerek yok. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devleti kendi ihtiyacından fazla üretim yapıyor. Un, makarna gibi temel gıda ürünlerinde yetersizlik söz konusu bile değil. Ciddi bir üretim gerçekleştiriyoruz. Bununla kalmıyor, ürünlerimizi dünyaya gönderiyoruz. Özellikle makarna üretiminde ciddi bir başarımız var. İtalya’dan sonra ülkemiz ikinci sırada yer alıyor. Bu tür gıda ürünlerinin ülkemizde bulunmaması, azalması, yetersiz kalması gibi bir durum yok. Dünyada en bereketli topraklara sahip olan ülkemizde 323 çeşit buğday türü var ve bizler bu buğdaylarımızı işleyerek vatandaşlarımızın kullanımına sunuyoruz. Ülkemizde kurduğumuz fabrikalarımız, istenilmesi halinde üretim kapasitelerinin birkaç kat fazlasını üretebilecek güce ve ürün stoğuna sahip. Bu anlamda bir telaşa gerek yok” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER