banner377

İş Bankası’nın desteklediği "Yuvarla" ile kuruşlarınız iyiliğe dönüşüyor

- Türkiye İş Bankası, bir sosyal girişim olan Yuvarla ile gerçekleştirdiği iş birliği sayesinde bağış yapmayı kolaylaştırıyor - Yuvarla kullanıcıları, İş Bankası’nın bireysel bankamatik ve kredi kartlarıyla yapacakları küsuratlı harcamaları yukarı yuvarlayıp, aradaki kuruşları seçtikleri dernek, vakıf veya sivil toplum kuruluşlarına bağışlayabiliyor

İş Bankası’nın desteklediği

İSTANBUL (AA) - Girişimcilik ekosistemini geliştirmeye ve büyütmeye yönelik faaliyetlerine devam eden Türkiye İş Bankası, bir sosyal girişim olan Yuvarla ile gerçekleştirdiği iş birliği sayesinde bağış yapmayı kolaylaştırıyor.

Banka açıklamasına göre, İş Bankası ve Yuvarla arasındaki entegrasyon ile Yuvarla kullanıcıları, İş Bankası’nın bireysel bankamatik ve kredi kartlarıyla yapacakları küsuratlı harcamaları yukarı yuvarlayıp, aradaki kuruşları seçtikleri dernek, vakıf veya sivil toplum kuruluşlarına bağışlayabiliyor.

Sosyal ve çevresel konularda kuruşlarıyla bile olsa değişimin ve iyiliğin bir parçası olmak isteyen kişiler, yuvarla.com adresine girerek ya da uygulamayı AppStore veya GooglePlay'den indirerek Yuvarla'yı hemen kullanmaya başlayabiliyor.

Bunun için tek yapılması gereken, sistemde yer alan sivil toplum kuruluşlarından hangisine bağış yapılacağını seçmek ve Yuvarla'da kullanılmak istenen karta ait kart numarasının yalnızca ilk 6 ve son 4 hanesini sisteme girerek kartı güvenle Yuvarla'ya tanıtmak. Sonrasında Yuvarla, kullanıcının tercihine göre küsuratları her seferinde kullanıcıya sorarak veya bağışlanacak kuruşların toplamı kullanıcının belirleyeceği bir limiti geçmeyecek şekilde otomatik olarak yukarı yuvarlayarak aradaki tutarı seçilen kuruma bağışlayabiliyor.

Yuvarla, kart bilgisinin tamamına ihtiyaç duymadan kullanıcının kartını sistemle ilişkilendirebiliyor. Bağışların tamamı doğrudan seçilen sivil toplum kuruluşları tarafından tahsil edilirken, İş Bankası ya da Yuvarla bu bağışlardan herhangi bir komisyon almıyor.


- "Amacımız, ekonomiye ve sosyal hayata değer katacak girişimlerin ortaya çıkmasına vesile olmak"


İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, iş birliğine ilişkin değerlendirmede, "Kuruluşumuzdan bu yana, girişimleri destekleyerek gelişmelerine ve büyümelerine katkı sağlama vizyonuyla hareket ettik. Son yıllarda da ölçeklenme potansiyeli yüksek olan teknoloji odaklı girişimlere ve girişimcilik ekosistemine desteklerimizi yoğun olarak sürdürüyoruz. Amacımız ülke ekonomisine ve sosyal hayata değer katacak, hem ülkemizde hem uluslararası alanda büyük başarılara imza atacak girişimlerin ortaya çıkmasına vesile olabilmek." ifadelerini kullandı.

Bir sosyal girişim olan Yuvarla ile iş birliklerinin de bu bakış açısının somut çıktılarından biri olduğunu aktaran Sezen, "Gerçekleştirdiğimiz entegrasyon ile kart müşterilerimizin bağış yapmalarını oldukça kolaylaştırıyoruz. Yuvarla ile seçilen dernek, vakıf veya sivil toplum kuruluşlarına aktarılacak kuruşlarla müşterilerimiz birçok insanın hayatında önemli gelişimler ve değişimler olmasına katkı sağlamış olacak." bilgisini verdi.


- "İş Bankası’nın desteği bizim için çok önemli bir kilometre taşı"


Yuvarla kurucu ortağı Emre Danacı da, şimdiye kadar yalnızca anlaşmalı oldukları e-ticaret sitelerinde yer alan Yuvarla’nın, İş Bankası ile yaptıkları entegrasyon sonucunda çok daha geniş bir kitleye ulaşacağını belirterek şunları kaydetti:

“Artık sadece anlaşmalı e-ticaret sitelerinde değil sokakta, restoranda, markette veya AVM'de İş Bankası kredi kartlarının ve Bankamatik kartlarının kullanıldığı her yerde küsuratlar iyilik için yuvarlanabilecek. Yuvarla mobil uygulamasıyla, her duyarlı bireyin cebine kendi bireysel bağış kumbarasını koyacağız. Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olarak 93 yıldır sosyal sorumluluk bilinciyle insanların hayatına dokunan İş Bankası’nın desteğini almak bizim için çok önemli bir kilometre taşı oldu. İş Bankası’nın desteğiyle ve İş Bankası’nın değerli müşterileri ile birlikte Yuvarla üzerinden çok daha fazla insanın hayatını olumlu yönde değiştirebileceğimize inanıyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER