banner377

KKTC’den gelen 141 vatandaş karantinaya alınmak üzere Karaman’a gönderildi

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’NDEN (KKTC) GELEN 141 TÜRK VATANDAŞI, KORONA VİRÜSÜ TEDBİRLERİ KAPSAMINDA KARANTİNAYA ALINMAK ÜZERE KARAMAN'A GÖTÜRÜLDÜ. MERSİN LİMANI'NA GETİRİLEN VATANDAŞLAR ÖNCE SAĞLIK TARAMASINDAN GEÇİRİLİRKEN, DAHA SONRA KARAYOLU İLE YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALTINDA YOLA ÇIKTI.

KKTC’den gelen 141 vatandaş karantinaya alınmak üzere Karaman’a gönderildi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) gelen 141 Türk vatandaşı, Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alınmak üzere Karaman’a gönderildi. Mersin Limanı’na getirilen vatandaşlar sağlık taramasından sonra yoğun güvenlik önlemleri altında otobüslerle yola çıktı.

Tüm dünyada etkisini gösteren ve binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Korona virüsle ilgili tedbirler uygulanmaya devam ediliyor. Sabah erken saatlerde KKTC’den çıkan 141 Türk vatandaşını taşıyan ’Toros’ isimli gemi, öğlene doğru Mersin Limanı’na demir attı. Burada sıkı denetimlerle otobüslere bindirilen 141 kişi, polis eskortları eşliğinde karayolu ile karantinaya alınmak üzere Karaman’a doğru yola çıktı. Vatandaşların sağlık taramasından geçirildiği ve durumlarının iyi olduğu, tedbir amacıyla karantinaya alınacakları belirtildi. Vatandaşlar 6 otobüs ile Karaman’a götürülürken, polisler yol güzergahında geniş güvenlik önlemi aldı. Ayrıca otobüslerdeki görevlilerin ve sürücülerin, koruyucu kıyafet, maske ve eldiven taktıkları da görüldü.

Vatandaşların 14 gün boyunca karantinada kaldıktan sonra normal yaşamlarına dönecekleri öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER