banner377

Koronavirüs Bilim Kurulu üyeleri Çin ile video konferans gerçekleştirildi

SAĞLIK BAKANLIĞI KORONAVİRÜS BİLİM KURULU ÜYELERİ, ÇİNLİ YETKİLİLER VE BİLİM İNSANLARI İLE VİDEO KONFERANS GERÇEKLEŞTİRDİ. 3 SAAT SÜREN TOPLANTIDA, ÜLKELER ARASINDA YENİ TİP KORONAVİRÜSE İLİŞKİN BİLGİ VE TECRÜBE PAYLAŞIMI YAPILDI.

Koronavirüs Bilim Kurulu üyeleri Çin ile video konferans gerçekleştirildi

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyeleri, Çinli yetkililer ve bilim insanları ile video konferans gerçekleştirdi. 3 saat süren toplantıda, ülkeler arasında yeni tip koronavirüse ilişkin bilgi ve tecrübe paylaşımı yapıldı.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyeleri, Çinli yetkililer ve bilim insanları ile video konferans gerçekleştirdi. 3 saat süren toplantıda, ülkeler arasında yeni tip koronavirüse ilişkin bilgi ve tecrübe paylaşımı yapıldı. Toplantı, Çinli yetkililer ve bilim insanlarının COVİD-19 hakkında yaptıkları sunumla başladı. Sunumun ardından Çin’e sorular yöneltildi. Soru-cevap yöntemiyle taraflar arasında bilgi ve tecrübe paylaşımı yapıldı. Hastalığın seyri, bilinen özellikleri, yaş gruplarındaki etkileri, hastalığa özel semptomlar, tanı yöntemleri, tedavi protokolleri, aşı çalışmaları, iyileşen hastaların durumu gibi konular ele alındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER