banner377

Manisa’ya giriş-çıkışlar durduruldu, belgesi olmayanlar geri döndürüldü

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN BİLİM KURULU'NUN TAVSİYELERİ DOĞRULTUSUNDA 30 BÜYÜKŞEHİR VE ZONGULDAK'A GİRİŞ ÇIKIŞLARIN KAPATILDIĞINI AÇIKLAMASININ ARDINDAN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, YENİ TEDBİRLERE İLİŞKİN GENELGEYİ VALİLİKLERE GÖNDERDİ. BU KAPSAMDA MANİSA'DA DA POLİS EKİPLERİ, ŞEHRİN GİRİŞ VE ÇIKIŞINDA BULUNAN UYGULAMA NOKTALARINDA İSTİSNAİ DURUMU OLANLARIN HARİCİNDEKİ ARAÇLARIN KENTE GİRİŞ-ÇIKIŞINA İZİN VERMEDİ.

Manisa’ya giriş-çıkışlar durduruldu, belgesi olmayanlar geri döndürüldü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda 30 büyükşehir ve Zonguldak’a giriş çıkışların kapatıldığını açıklamasının ardından İçişleri Bakanlığı, yeni tedbirlere ilişkin genelgeyi valiliklere gönderdi. Bu kapsamda Manisa’da da polis ekipleri, şehrin giriş ve çıkışında bulunan uygulama noktalarında istisnai durumu olanların haricindeki araçların kente giriş-çıkışına izin vermedi.

Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda alınan kararları açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 büyükşehir ve Zonguldak’a araç giriş çıkışının 15 gün süreyle kapatıldığını duyurdu. Açıklamanın hemen ardından korona virüse karşı alınan yeni tedbirlere ilişkin genelge İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun imzasıyla valiliklere gönderildi. Genelgenin yayınlanması sonrası Manisa’da polis ekipleri, kentin giriş çıkışlarındaki araç trafiğini saat 24.00 itibariyle durdurdu. Kente giriş çıkış yapmak isteyen araç sürücülerine genelgeyi tebliğ eden ekipler, istisnai durumlar dışındaki araçların giriş-çıkışına izin vermedi. İstisnai durumlarını belirten belgeleri bulunmayan araçları geldikleri yöne geri çeviren polis ekipleri, ayrıca sürücü ve yolcuların ateşini ölçerek, maske ve eldiven takmayanları uyardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER