banner377

Sözleşmeli öğretmenlere eşlerinin yanına tayin hakkı

Bir yıllık çalışma süresini dolduran sözleşmeli öğretmenler, istemeleri halinde sözleşmeli öğretmen olan eşlerinin görev yaptığı ile atanmak için 25 Ekim'e kadar dilekçe verebilecekler.

Sözleşmeli öğretmenlere eşlerinin yanına tayin hakkı

ANKARA(AA) - Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) 66 il valiliğine gönderdiği yazıya göre, evli olan ve her ikisi de sözleşmeli öğretmen olarak görev yapan öğretmenlerin alanları itibarıyla, öğretmen ihtiyacı da dikkate alınarak ve aile birliği mazaretine bağlı olarak eş birliklerinin sağlanması uygun görüldü.

Bu kapsamda, illerin alanları itibarıyla öğretmen ihtiyacı ve norm kadro durumunu da dikkate alarak, başvuruda bulunacak sözleşmeli öğretmen çiftlerin aile birliği mazeretine bağlı olarak birleştirilmelerine yönelik çalışmalar yapılacak.

İl emrine atanan ve eşleri başka ilde sözleşmeli öğretmen olarak görev yapanlar, 31 Ekim tarihi itibarıyla görev yaptıkları ilde 1 yıllık çalışma süresini doldurmaları şartıyla ve istemeleri halinde eşlerinin görev yaptığı ilde birleştirilmek istediklerine ilişkin dilekçelerini 25 Ekim'e kadar görev yaptıkları il milli eğitim müdürlüklerine verebilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER