banner417

Türkiye'de çiftlerin Sevgililer Günü hayali Paris

- E-ticaret platformu GittiGidiyor'un gerçekleştirdiği ankette, Türkiye'de çiftlerin Sevgililer Günü hayalinin Paris seyahati olduğu sonucu çıktı - GittiGidiyor, 14 Şubat'a kadar düzenlenecek çekilişe katılan bir çifte 3 gece 4 günlük Paris gezisi hediye edecek

Türkiye'de çiftlerin Sevgililer Günü hayali Paris

İSTANBUL (AA) - E-ticaret platformu GittiGidiyor'un gerçekleştirdiği anket, Türkiye'de çiftlerin Sevgililer Günü hayalinin Paris seyahati olduğunu ortaya koydu.

GittiGidiyor'dan yapılan açıklamaya göre, GittiGidiyor, sosyal anket platformu Poltio iş birliğiyle, çiftlerin Sevgililer Günü'nü nasıl geçirmeyi tercih ettiklerini ortaya çıkaran bir anket düzenledi.

Ocak ayında internet üzerinden yanıtlanan ve toplamda 5 bin 720 oyun kullanıldığı ankette, Türkiye'de çiftlerin Sevgililer Günü hayalinin Paris seyahati olduğu sonucu çıktı.

Ankete katılan erkeklerin yüzde 59'u, kadınların ise yüzde 53'ü Paris'i tercih etti. Toplamda yüzde 56 oyla sıralamada başı çeken Paris'i, yüzde 16 ile Londra, yüzde 15 ile Prag, yüzde 13 ile Madrid izledi.


- GittiGidiyor'dan Sevgililer Günü sürprizi


GittiGidiyor da 14 Şubat'ta çiftlerin hayallerini gerçekleştirecek bir kampanyaya imza attı.

14 Şubat'a kadar GittiGidiyor'a üye girişi yapıp platform üzerindeki katılım formunu dolduran kullanıcılar, Paris seyahati çekilişine katılma hakkı kazanacak. Çekiliş sonucunda bir çifte 3 gece 4 gün sürecek bir Paris gezisi hediye edilecek.

20 Nisan'da gerçekleşecek seyahat için yapılacak çekilişin sonucu 7 Mart'ta açıklanacak.


- 10 kişiden 6'sı hediye alıyor


Ankete katılanların yüzde 51'i, Sevgililer Günü'nde yapacakları bir Paris tatili öncesi alışveriş listesinde mutlaka fotoğraf makinesi bulunacağını kaydederken, yüzde 19'u şehir rehberi/kitabı, yüzde 15'i spor ayakkabı, yüzde 10'u seyahat boy bakım seti ve yüzde 5'i şık bir şapka alacağını belirtti.

"Sevgililer Günü'nde sizi nasıl bir sürpriz mutlu eder?" sorusuna verilen yanıtlar, kadınların Sevgililer Günü'nde daha fazla hediye beklediğini ortaya koydu. Ankete katılan erkeklerin yüzde 60'ı "hatırlanmak yeter derken, kadınların ise yüzde 38'i aynı yanıtı verdi.

Katılımcıların toplamda yüzde 49'u "hatırlanmak yeter" derken, yüzde 20'lik kesim ise "baş başa tatil" yanıtını verdi.

Sevgililer Günü'nde sürpriz olarak "güzel bir hediye" bekleyenler yüzde 18, "romantik bir akşam yemeği" bekleyenler ise yüzde 13'lük kesimi oluşturdu.

Anket sonuçlarına göre 10 kişiden 6'sı ise Sevgililer Günü'nde hayatındaki özel insana hediye almayı tercih ettiğini belirtti.

GittiGidiyor'da, Sevgililer Günü alışverişi için kozmetik ve kişisel bakımdan spor ve "outdoor" kategorisine kadar uzanan geniş bir yelpazede çeşitli ürünlerde yüzde 70'e varan indirimlerin yanı sıra özel kampanyalar bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER