Erzincan’ın Çağlayan beldesinde bulunan Girlevik Şelalesi, havaların ısınmasıyla birlikte yoğun bir ziyaretçi akınına uğradı. Kent merkezine 35 kilometre uzaklıkta, Munzur Dağı eteklerindeki Kalecik köyünde yer alan şelale, dokuz ayrı kaynak suyunun birleşmesiyle oluşuyor ve her mevsim farklı bir güzellik sunuyor.

Sarıgül’den Milli Eğitim Bakanı’na Sert Eleştiriler Sarıgül’den Milli Eğitim Bakanı’na Sert Eleştiriler

Yaz aylarında özellikle hafta sonları, yerli ve yabancı turistlerin tercihi olan Girlevik Şelalesi, 40 metreden akan serin suyu ve doğal güzelliğiyle dikkat çekiyor. Kış aylarında ise suyun büyük bölümünün donmasıyla oluşan sarkıtlar, ziyaretçilere büyüleyici bir manzara sunuyor.

Muhteşem doğanın keyfini çıkarmak isteyen ziyaretçiler, Girlevik Şelalesi'nde yürüyüş yapmanın yanı sıra piknik de yapıyorlar. Hem görsel güzellikleri seyredip hem de doğal ortamın tadını çıkaran turistler, selfie çekerek anılarını ölümsüzleştiriyorlar.

Ziyaretçilerden biri, şelalenin tamamen doğal ve serin bir ortam sunduğunu belirterek, Erzincan'a geldiklerinde mutlaka uğradıkları yerlerden biri olduğunu dile getirdi. Ailesiyle birlikte piknik yapmanın keyfini çıkardıklarını vurgulayan ziyaretçi, herkesi Girlevik Şelalesi'ni ziyarete davet etti.

Kaynak: iha