Baro Başkanı Av.Adem Aktürk Rize Barosunun programlarına katıldı

Erzincan Baro Başkanı Av. Adem Aktürk, Rize Barosu tarafından tertiplenen programlara katıldı

Baro Başkanı Av.Adem Aktürk Rize Barosunun programlarına katıldı

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Rize'de, Erzincan Baro Başkanı Av. Adem Aktürk, Trabzon Barosu Başkanı Av. Sibel Suiçmez, Rize Barosu Başkanı Av. Ümit Peçe, Giresun Barosu Başkanı Av. Soner Karademir, Ordu Barosu Başkanı Av. Haluk Murat Poyraz ve Gümüşhane Bayburt Barosu Başkanı Av. Serkan Pekmezci ile birlikte basın toplantısı yaptı. 

TBB Yönetim Kurulu Üyesi Av. Gültekin Uzunalioğlu ve Başkan Başdanışmanı Av. Zafer Köken'in de katıldığı toplantıda konuşan Feyzioğlu, Türkiye Barolar Birliği’nin Türkiye’nin birliği olduğunu söyledi. 

Feyzioğlu, “Türkiye Barolar Birliği’nin her faaliyetinde, her söyleminde Türkiye’nin birliğinin öne çıkarıldığını, Türkiye’nin taşıyıcı sütunlarının sahiplenildiğini görürsünüz. 

Türkiye milli birliğini, beraberliğini, vatanı ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü muhakkak surette korumak ve güçlendirmek zorundadır. 

Nasıl ki bizim çatımızda Türkiye Cumhuriyeti Devleti olmazsa olmaz, baroların da birliğini sağlayacak olan Türkiye Barolar Birliği’dir. O çatıdır. Bu çatıya her zaman sahip çıkan barolarımızı burada şükranla ifade etmek istiyorum” dedi. 

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Feyzioğlu, “Ziyaretimin çok özel bir amacı var. Meslektaşlarımızla, baro başkanlarımızla kucaklaşmak. Biz bir araya geldiğimizde istişare ederiz. İstişarelerimizden çok doğru sonuçlar çıkartırız. Sıfır hatayla yürürüz. Günü tahlil eder, geleceğe adımlarımızı planlayarak atarız. Biz öyle bir aileyiz ki birbirimize arkamızı döndüğümüzde biliriz ki arkamız sağlamdır, sırtımızı dayarız, en önemlisi budur.” dedi.

RİZE VALİSİ KEMAL ÇEPER’E ZİYARET

Baro başkanlarıyla birlikte Rize Valisi Kemal Çeber ve Rize Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Özkan Tavuz’u ziyaret ettiler.

RUHSAT VE MADALYA TÖRENİ

Rize Barosu’nda avukatlarla bir araya geldiler, meslekte 40’ncı yılını dolduran avukatlara madalyalarını takdim edildi, mesleğe yeni başlayan avukatların yemin ve ruhsat töreni yapıldı.

Törende konuşan Erzincan Baro Başkanı Av. Adem Aktürk, “Erzincan’dan kucak dolusu sevgiler ve meslektaşlarımızın selamlarını getirdim. Öncelikle misafirperverliği adına Rize Barosu Başkanı ve yönetim kuruluna teşekkür ederim. Meslek büyüklerimize uzun ömürler, genç meslektaşlarımıza başarılar dilerim.” Dedi.

İSTİŞARE TOPLANTISI 

Yapılan törenin ardından Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu başkanlığında meslek sorunları, güncel gelişmeler ve yapılması planlanan yargı reformu ile alakalı görüş alışverişinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER