banner377

Oturma alanlarına akın eden yaşlılardan ilginç açıklamalar

EDİRNE’DE YENİ TİP KORONA VİRÜSÜ (COVİD-19) TEDBİRLERİ KAPSAMINDA KIRAATHANELERİN FAALİYETLERİNİN GEÇİCİ SÜRELİĞİNE DURDURULMASININ ARDINDAN ONLARCA YAŞLI VATANDAŞ TRAFİĞE KAPALI VE YAYALAR İÇİN KULLANILAN SARAÇLAR CADDESİNDEKİ OTURMA BANKLARINA AKIN ETTİ. GÖRÜŞLERİNİ SORDUĞUMUZ YAŞLI VATANDAŞLAR İSE BİRBİRİNDEN İLGİNÇ CEVAPLAR VERDİ.

Oturma alanlarına akın eden yaşlılardan ilginç açıklamalar

Edirne’de yeni tip Korona virüsü (Covid-19) tedbirleri kapsamında kıraathanelerin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulmasının ardından onlarca yaşlı vatandaş trafiğe kapalı ve yayalar için kullanılan Saraçlar Caddesi’ndeki oturma banklarına akın etti.

Edirne’de, kıraathanelerin faaliyetleri de durdurulunca çok sayıda yaşlı vatandaş halkın yoğun olarak kullandığı caddeleri tercih etti. Trafiğe kapalı olarak yayaların kullandığı Saraçlar Caddesi’nde bulunan oturma bankalarının tamamında ise 70 yaş üstü vatandaşlar yer aldı.

"Yaşım 70 işim bitmiş" diyen Fehmi Harun isimli yaşlı vatandaş, “Ne olursa olsun artık” açıklamasında bulundu.

“Yaşayacağımızı yaşadık”

Bir diğer yaşlı vatandaş Kamil Bayram ise “Yaşadığımızı yaşadık. Önemli olan gençlere bir şey olmasın. Zaten onları kolluyoruz yanlarına yaklaşmıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yine halkın en çok kullandığı Saraçlar Caddesi’ndeki banklarda oturan bir diğer yaşlı vatandaş da “Bizim tedbirimiz Allah” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER