Adana'da görev yapan hakim G.A.'nın, iş adamı Server Leventoğlu ile yaşadığı yasak aşk ve beraberindeki tehditler gündeme bomba gibi düştü. Beş yıl süren ilişki ve sonrasında yaşananlar, hakim G.A.'nın mesleki kariyerine de darbe vurdu.

Yasak Aşk ve Skandal İddialar

Evli ve bir çocuk annesi olan hakim G.A., 2019 yılında Adana'da kiracı olarak yaşadığı sitenin yöneticisi Server Leventoğlu ile tanıştıktan sonra yasak bir ilişkiye başladı. İddiaya göre, hakim G.A. Leventoğlu'ndan çeşitli yardımlar istedi ve bu süre zarfında ilişkilerini gizli tuttu. Ancak zamanla, G.A.'nın başka erkeklerle de menfaat karşılığında ilişki yaşadığı ortaya çıktı.

Tehditler ve Korkutma Taktikleri

Leventoğlu, ilişkilerini bitirmek istediğinde, tehditlerle karşılaştığını belirtti. İddiaya göre, galericiler sitesindeki bir iş yerine gittiğinde, iki kişi tarafından ölümle tehdit edildi. Leventoğlu, bu tehditlerin ardından hakim G.A. hakkında şikayette bulundu.

Rüşvet ve Yolsuzluk İddiaları

Hakim G.A.'nın Osmaniye Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanan bir sanıktan beraat etmesi karşılığında 500 milyon lira rüşvet aldığı iddia edildi. Ayrıca, Edirne'de görev yaparken sahtecilik ve rüşvet iddialarına karıştığı da öne sürüldü. G.A.'nın, bu süreçte adli emanetten uyuşturucu alarak kullandığı ve nöbet değişiklikleri yaptığı belirlendi.

Bakanlık Müdahalesi

Adalet Bakanlığı, G.A.'nın açığa alındığını ve başka bir dosya nedeniyle ihraç edildiğini duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, G.A.'nın mesleğinin nüfuz ve itibarını kullanarak yaptığı işlemler nedeniyle meslekten men edildiği ifade edildi.

Leventoğlu'nun İtirafları

İhlas Haber Ajansı'na konuşan Server Leventoğlu, G.A. ile olan ilişkisinin başlangıcını ve sürecini anlattı. Leventoğlu, "İlk başta evli olduğunu bilmiyordum. Sürekli benden yardım istedi. Kendisiyle ilişkimizin bitmesinden sonra tehditler almaya başladım. Bugün dahi beni tehdit ediyor ve intihara zorlamaya çalışıyor" dedi.

Eşiyle kavga ederken araya giren kayınpederini başından yaraladı Eşiyle kavga ederken araya giren kayınpederini başından yaraladı

Adana'da yaşanan bu skandal, hem yargı dünyasını hem de kamuoyunu sarsmış durumda. Hakim G.A.'nın yargı süreci ve sonrasında neler olacağı merakla bekleniyor.

Kaynak: iha