Muğla Anadolu Lisesinde hayırsever vatandaş Doç. Dr. Mehmet Altıparmak tarafından yaptırılan laboratuvarın açılışı Vali İdris Akbıyık tarafından yapıldı. Hayırsever tarafından okula kazandırılan laboratuvarın açılışını gerçekleştiren Vali İdris Akbıyık, ‘Bir Kitap Bir İnsan Projesi’ çerçevesinde öğrencilere kitap dağıttı.

Vali İdris Akbıyık, Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) koordinasyonunda yürütülen çalışmalarla baştan sona yenilenen okulda incelemelerde bulundu. Okulda sınıfları ve atölyeleri ziyaret eden Vali Akbıyık, resim atölyesinde resim yapan öğrencilerin çalışmalarına eşlik etti.

Sınıfları ziyaret eden Vali İdris Akbıyık, yeni eğitim öğretim yılında Muğla Valiliği tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde il genelinde yürütülmeye başlayan ‘Bir Kitap Bir İnsan’ projesi çerçevesinde öğrencilere kitap hediye etti. Vali Akbıyık, okuma kültürünü geniş kitlelere yaymak, toplumda okuma alışkanlığını geliştirmek amacıyla Muğla Valiliği tarafından hayata geçirilen ‘Bir Kitap Bir İnsan’ projesiyle aynı zamanda teknoloji bağımlılığını da azaltmayı hedeflediklerini belirtti.

Muğla Valisi İdris Akbıyık’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen açılışa İl Müdürü Emre Çay, Hayırsever Doç. Dr. Mehmet Altıparmak ve eşi Doç. Dr. Başak Altıparmak, İl ve İlçe yöneticileri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.