Ankara Büyükşehir Belediyesi, başkentlilerin yaşam kalitesini artırmak için kent genelinde yaptığı aile yaşam merkezlerinin sayısını artırıyor. Yaklaşık 6 bin 670 metrekarelik alana inşa edilen; 120 kişilik konferans salonu, bilgisayar salonu, spor salonları, okuma salonları, oyun salonları ve sınıfların yer aldığı Haymana Aile Yaşam Merkezi’nin inşaatının yüzde 60’ı tamamlandı.

Bilecik'ten sürücülere uyarı: Zincirsiz yola çıkmayın Bilecik'ten sürücülere uyarı: Zincirsiz yola çıkmayın

Yaşlılar lokalinden BELMEK’lere kadar çok sayıda sosyal tesisle Başkentlilerin yaşam kalitesini artırmak, onları spora teşvik etmek ve mesleki kurslar sayesinde sertifika almalarını amaçlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi şimdi de Haymana ilçesi Medrese Mahallesi’ne yeni bir aile yaşam merkezi kazandırmaya hazırlanıyor.

Spor salonundan oyun alanına kadar pek çok donatı yer alacak

16 milyon 600 bin TL ihale bedeliyle yapımına başlanan projenin fiziki çalışmaları yüzde 60 oranında tamamlandı. Yaklaşık 6 bin 670 metrekarelik alana inşa edilen proje çerçevesinde 3 katlı merkezde 22 araçlık kapalı ve 12 araçlık açık otopark yer alacak. Ayrıca merkezde, konferans ve bilgisayar salonu ile spor, okuma ve oyun salonları da olacak.