Kütahya’nın Hisarcık ilçesi Atatürk İlkokulunda öğrencilerin ders dışındaki boş zamanlarını değerlendirmek amacıyla Akıl ve Zeka Oyunları Kursu açıldı.

Sınıf Öğretmeni İbrahim Güleç tarafından Salı, Çarşamba Perşembe ve Cuma günleri öğle arası 1’er saatlik Akıl ve Zeka Oyunları kursuna 34 taşımalı öğrenci, Salı Çarşamba ve Perşembe günleri okul çıkışı 2’şer saatlik kursa ise ilçe merkezinden 24 öğrenci katılıyor.

Erzincan'da Takla Atan Araçta Sıkışan İki Kişi Kurtarıldı Erzincan'da Takla Atan Araçta Sıkışan İki Kişi Kurtarıldı

2023-2024 eğitim, öğretim yılı sonuna kadar devam edecek Akıl ve Zeka Oyunları kursunda öğrencilere, son kale, becerikli parmaklar, küre, sudoku, 9 taş, 3 taş, son taş, reversi, piramit, jenga denge oyunu, surakarta, abbalone, hedef 5, şut ve gol, dümen, equilibrio, pentego, mangala, set kart ve puan toplama oyunları öğretiliyor.

Zeka oyunlarının, çocukların oyunlardan yararlanarak zeka ile hafızalarını, düşünerek akıl yürütmelerini ve hafıza güçlerini geliştirmek, keşfederek problem çözme, mantıksal-matematiksel düşünme, sağlıklı iletişim kurma becerileri kazanmalarını sağladığını söyleyen Sınıf Öğretmeni İbrahim Güleç,” Zeka oyunları çocuklara, çabuk karar verme, sonraki aşamaları düşünme ve öngörme, mantığını etkili ve yetkin bir şekilde kullanma yeteneği kazandırır” dedi.