Kastamonu’da bulunan İhlas Vakfı Sıla Erkek Öğrenci Yurdu, eski ve yeni öğrencilerini yeni eğitim ve öğretim yılında karşılamak için hazırlıklarını tamamladı.

Kamu yararına çalışan vakıf statüsünde bulunan İhlas Vakfının Kastamonu’daki 150 öğrenci kapasiteli Sıla Erkek Öğrenci Yurdu, 25 yıldır üniversite öğrencilerine, barınma ve yemek hizmeti vermeye devam ediyor. Yeni eğitim ve öğretim yılı öncesinde yurttaki tüm hazırlıklar tamamlandı. Kamu yararına çalışan vakıf olma statüsüne Sıla Erkek Öğrenci Yurduna kayıt yaptıran öğrencilerine, yurt ödemeleri için Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaklaşık yüzde 70 destek veriliyor. Nakdi destek, öğrencilerin şahsi banka hesaplarına gönderiliyor.

Yurt kayıt süreci ile ilgili bilgi veren Sıla Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Enis Köklü, “Şahsım ve bütün personel, kıymetli genç kardeşlerimize maddi ve manevi yardımcı olmayı heyecanla bekliyor, yurdumuzun bütün güzelliklerde parmakla gösterilen bir yurt olması için, gayret gösteriyoruz. Devletimizin yardımı ile üç öğün yemek, internet imkanına sahip olan öğrencilerimizle de sıcak bir dostluk ortamı kuruyoruz. ‘İnsanların hayırlısı, insanlara faydalı olandır’ desturuyla çalışıyoruz. Üniversitenin eski ve yeni öğrencilerini görüşmeye, konuşmaya, aile olmaya bekliyoruz” dedi.

İhlas Vakfı Sıla Yurdu, Kastamonu Üniversitesi kampüsüne yakın konumda olması, hijyen, yatakhane, yemekhane, ders çalışma odaları ve personelin yakın ilgisi ile dikkat çekiyor.