İliç Belediye Başkanı Mehmet Elçi, İliç Belediye Başkanı Mehmet Elçi, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Elçi mesajında, dayanışma duygularımızı en üst düzeyde yaşatan, dostluk ve kardeşliğimizi pekiştiren Kurban Bayramı'na kavuşmanın sevincini yaşadığını belirtti.

Elçi, Kurban Bayramı’nın inanç ve ibadet ruhunu derinden teneffüs ettiğimiz, kalplerimizin yakınlaştığı, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma bağlarımızın güçlendiği müstesna günlerden biri olduğunu ifade etti. Kurbanın, Rabbimizin bize verdiği nimetlere şükretmenin, paylaşmanın ve yardımlaşmanın bir ifadesi olduğunu vurgulayan Elçi, kestiğimiz kurbanların merhamet duygularımızı harekete geçirdiğini ve manevi duygularımızı derinleştirdiğini dile getirdi.

Erzincan Adli Yargı Başkanı Halil Odabaş’a Veda Yemeği Erzincan Adli Yargı Başkanı Halil Odabaş’a Veda Yemeği

Başkan Elçi, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"**Kıymetli hemşehrilerim,**

Bu bayramda da dualarımız Gazze’de katliama maruz kalan Filistinli kardeşlerimiz için olacak. Mübarek Kurban Bayramı, zulümlerin son bulmasına, katliamların sona ermesine vesile olsun.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve İslam âleminin Kurban Bayramı'nı tebrik ediyor; şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Gerçekleştireceğimiz ibadetimizin Allah katında kabul görmesini diliyorum."

İliç Belediye Başkanı Mehmet Elçi, bu vesileyle tüm vatandaşların bayramını kutlayarak, sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir bayram geçirmelerini temenni etti.

Editör: Selçuk ÖZDEMİR